سر خط خبرها:
فرماندار دشتستان در دیدار با مدیرمسوول و هیات تحریریه «فکرشهر» مطرح کرد:

همه نگرخواهی های «فکرشهر» درباره اولویت های فرماندار جدید دشتستان را خوانده ام/ تکلیف شورا و شهرداری آب پخش «روشن» است/ خانه جوان را جزو مطالباتتان از من بگذارید/ 251 طرح عمرانی برای دهه فجر دشتستان/ «وحدت و انسجام» لازمه امروز کار همه + تصاویر

فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت به نقش بی بدیل رسانه ها در توسعه شهرستان واقف است؛ نگرخواهی «فکرشهر» درباره اولویت های فرماندار جدید دشتستان را خوانده؛ تکلیف شورا و شهرداری آب پخش «روشن» است و «خانه جوان» برازجان را می توان به عنوان یک مطالبه از وی قرار داد...

فکرشهر: فرماندار دشتستان گفت به نقش بی بدیل رسانه ها در توسعه شهرستان واقف است؛ نگرخواهی «فکرشهر» درباره اولویت های فرماندار جدید دشتستان را خوانده؛ تکلیف شورا و شهرداری آب پخش «روشن» است و «خانه جوان» برازجان را می توان به عنوان یک مطالبه از وی قرار داد.

فتح اله نوروزی و هیات همراهش که عصر امروز ـ شنبه، 12 بهمن ماه 1398 ـ و در نخستین روز از دهه فجر به دفتر «فکرشهر» آمده بود، با تبریک این ایام و قدردانی از «فکرشهر» در اعتلای استان، شهرستان و بعد ملی، گفت: ما به نقش رسانه ها در پیشبرد امور و توسعه شهرستان واقفیم. هر چه رسانه های شهرستان بهتر و کامل تر عمل کنند و ما با هم همراه باشیم، بهتر عمل خواهیم کرد. البته همراهی به این نیست که از من تعریف کنید، همراهی این است که ما ظرفیت های شهرستان در حوزه های محتلف را شناسایی کنیم و بر توسعه شهرستان پافشاری کنیم.

وی ادامه داد: همه نگرخواهی هایی را که در «فکرشهر» درباره اولویت های فرماندار جدید دشتستان داشتید، کاملا و یکی دو بار خوانده ام و این خیلی خوب است و باید پخته تر و کامل تر شوند. این را هم نباید فراموش کنیم که ظرفیت های شهرستان را باید به خوبی شناسایی کنیم و با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان اولویت ها را داشته باشیم.

فتح اله نوروزی افزود: در هر حوزه باید اقدامات خاص خودش را داشته باشیم؛ ضمن این که در حوزه کشاورزی، اقداماتی داشته ایم که دارد انجام می شود از جمله آبیاری نوین و...؛ در توسعه فرهنگی هم باید برنامه ریزی لازم را داشته باشیم، سمن ها باید کنار ما باشند و از ظرفیت سمن ها، از ظرفیت جوانان و از ظرفیت سرمایه انسانیمان در پیشبرد امور شهرستانی باید استفاده کنیم.

فرماندار دشتستان گفت که «وحدت و انسجام» لازمه امروز کار همه است و ادامه داد: در انجام کارها و برنامه ها با ایجاد وحدت، همدلی، برابری و برادری، خیلی از کارها و اموری را که امروزه با توجه به شرایط خاص وجود دارد، می توان پیش برد و اقدام کرد و آدم باید اول از خانه خودش شروع کند. اول از فرمانداری شهرستان و به تبع آن بخشداری ها و دهیاری ها؛ باید وحدت را به شورای اداری ببریم؛ شورای تامین، ائمه جمعه، نماینده محترم مردم در مجلس و همه و همه باید یک حرف بزنیم و یک خواسته داشته باشیم. یعنی اولویت ها را، اولویت همه بکنیم؛ از اولویت بازاری شود تا کارمند و کسبه و همه و همه...؛ و آن خواسته ها و اولویت ها مثلا بشود بیمارستان شهید گنجی، بشود بیمارستان مهر، یا کارهای بزرگ دیگر در حوزه کشاورزی و آبیاری نخیلات و...

وی تاکید کرد: همه این ها  را می شود با همفکری و قرار دادن کارها کنار هم انجام داد. باید با همدیگر مسایل را بررسی کنیم و در همه حوزه ها و همه جانبه مسایل را ببینیم.

نوروزی اظهارداشت: نقش شما رسانه ها در توسعه شهرستان، بدون شک نقش  بی بدیلی است. در هر شهرستانی که رسانه ها بیشتر پای کار بوده باشند، رسانه ها بیشتر فریاد زده باشند، بیشتر موارد را مطرح کرده باشند، شک نکنید آن شهرستان نسبت به دیگر شهرستان ها در بحث بعد توسعه ای پیشرفت بیشتری داشته است. علاوه بر توسعه شهرستان، در بحث آگاهی و بیداری مردم نیز رسانه خیلی نقش دارند و من به این نقش آگاهم که این لحظه اینجا نشسته ام.

خانه جوان را جزو مطالباتتان از من بگذارید

فرماندار دشتستان در پاسخ به سوال «فکرشهر» درباره وضعیت خانه جوان برازجان و نقشی که طبق گفته وی، سمن ها و جوانان در توسعه دارند، هر چند زمانی را برای استقرار سمن ها در ان خانه، اعلام نکرد ولی توضیح داد: خانه جوان دشتستان، مشکل تجهیزات دارد. من خودم در «جم»، که کوچک تر از دشتستان است، دو خانه جوان ساختم و خانه جوان، نیاز و ضرورت شهرستان دشتستان است و قطعا ان شااله سعی می کنیم تجهیز آن را به زودی به انجام رسانیم.

وی در پاسخ به طولانی شدن زمان تجهیز خانه جوان و این سوال که «اداره ورزش و جوانان خانه جوان را تحویل نمی دهد»، گفت: سال های قبل را با من حساب نکنید؛ ولی قرار است روی بحث تجهیزات، اقداماتی انجام شود تا خانه جوان به دست سمن ها برسد و این موضوع در سفر اخیر معاون پارلمانی ورزش ـ آقای تقی زاده ـ مطرح و پیگیری شده است. این مساله را جزو مطالباتتان از من بگذارید.

تکلیف شورا و شهرداری آب پخش روشن است

فتح اله نوروزی در پاسخ به سوالی درباره این که اکنون، «تکلیف شورا و شهرداری آب پخش چیست؟» نیز توضیح داد: تکلیف روشن است؛ شورا، شهردار را استیضاح کرده است. یک بار قبل از ورود من به شهرستان، شورای آب پخش، شهردار را استیضاح کرده بود؛ ما با ایشان نشستیم و گفت و گو کردیم که همراه هم شوند ولی شورا درباره استیضاح شهردار دوباره اقدام کرد. در استیضاح دوم که اولین آن در دوره حضور من بود، به طرح سوال شورا ایراد گرفته شد. طبق ماده 83 قانون، هیات تطبیق از نظر شکلی مصوبه شورا را بررسی می کند که آیا شورا، چارچوب اداری مربوط به بحث جلسه را درست مصوب کرده است؟ اگر رعایت کرده است، ما مطیع قانونیم و اگر رعایت نکرده باشد، نه یک بار، اگر 30 بار هم مصوبه دهند، ما تایید نمی کنیم و زیر بار هیچ حرف غیر قانونی هم نخواهیم رفت.

وی ادامه داد: طرح سوال که رد شد، طرح سوال دوم را مطرح کردند، در این دوره، به همان ترتیبی که طرح سوال اول را رد کرده بودیم، طرح سوال دوم را تایید کردیم. رفتند در جلسه ولی 8 آذرماه جلسه استیضاح را برگزار نکردند و مصوبه ای به دست ما نرسید؛ وقتی جلسه استیضاح را برگزار نکردند، دیگر مشکلی از حوزه ما نیست.

نوروزی توضیح داد: در 6 آذرماه به خانم شهردار نامه دادند که استیضاح شما 8 آذرماه برگزار می شود؛ هشتم جلسه اشان را برگزار کردند ولی در اثر اختلافی که بین اعضا به وجود آمد، یکی از اعضا صورت جلسه رابرد خانه اش و هنوز هم هیچ کس آن را ندیده است. دیگر جلسه برگزار نشد تا هجدهم؛ هجدهم هم جلسه برگزار شد ولی با دستور جلسه دیگر و ربطی به استیضاح شهردار نداشت. قانون 83 هم می گوید وقتی که نامه به شهردار ابلاغ شد، حداکثر 10 روز فرصت برای استیضاح است؛ نامه 6 آذر به خانم شهردار داده شده و تا 16 اذر باید جلسه استیضاح برگزار می شد که نشد؛ 18 آذر هم که جلسه برگزار شد، ربطی به استیضاح نداشت که ما این استیضاح را رد کردیم چون از نظر شکلی ایراد داشت. 

وی گفت: شورا مجددا طرح سوال کرد و ما با طرح سوالشان موافقت کردیم؛ بعد از استیضاح آن ماجرا و درگیری ها پیش آمد و اگر نامه شورا رسیده باشد، ما آن را در هیات تطبیق بررسی می کنیم و در چارچوب قانون اقدام می کنیم. تا زمانی که هیات تطبیق تشکیل جلسه ندهد، شهردار باید در محل کارش حضور داشته باشد و شهردار، شهردار است و آن جاست تا زمانی که تعیین تکلیف شود. هیچ کس شک نداشته باشد که ملاک عمل ما، ماده 83 قانون است.

فرماندار دشتستان درباره «انحلال شورای شهر آب پخش» نیز گفت که «فعلا خبری نیست» و چیزی به ما نگفته اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه نیز اشاره کرد و گفت: در بحث انتخابات، تا امروز اقداماتی که باید در حوزه شهرستان انجام می دادیم را انجام داده ایم و سلامت و امنیت انتخابات، قانون مداری، اخلاق مداری و رعایت اصل بی طرفی را در چارچوب کاریمان حتما لحاظ می کنیم و ان شااله شاهد برگزاری یک انتخابات سالم باشیم.

فرماندار دشتستان در این جلسه از افتتاح، کلنگ زنی یا بهره برداری 251 طرح با اعتبار 330 میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی 1398 در دشتستان نیز خبر داد و گفت ک در این ایام، 500 برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز در شهرستان اجرا خواهد شد.

نرگس محمدزاده فرد ـ مدیرمسوول  و صاحب امتیاز «فکرشهر» نیز در این نشست، درباره سابقه فعالیت پایگاه خبری ـ تحلیلی «فکرشهر» و هفته نامه «به فکرشهر»، درخشش این رسانه در نمایشگاه مطبوعات، کیفیت نشریه و رتبه پایگاه خبری ـ تحلیلی و اعتماد و استقبال مخاطبین و نیروی انسانی جوان «فکرشهر» نکاتی را به طور خلاصه عنوان و ابراز امیدواری نمود همه با هم به فکرشهر باشیم و برای توسعه شهرستان، استان و کشور تلاش کنیم.

به گزارش «فکرشهر»، در این دیدار، محمد جعفر زراعت گر ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ عبدالحمید کریم آزاد ـ معاون عمرانی فرمانداری؛ دانایی فرد ـ مسوول حوزه اجتماعی فرمانداری؛ حسینی لقب ـ مسوول حوزه ارزیابی و عملکرد فرمانداری؛ رجایی ـ روابط عمومی فرمانداری؛ خانم سعادتمند ـ مسوول حوزه اقتصادی فرمانداری؛ خانم مظفری ـ رییس اداره سیاسی فرمانداری؛ خانم موسوی ـ مسوول امور بانوان فرمانداری؛ عبدالرضا شنان پور ـ سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان و عباسعلی میرزایی ـ مسوول مطبوعات و رسانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان وی را همراهی می کردند.

دیدگاه‌ها

شهروند

شخص استاندار. معاون عمرانی ایشان و فرما رار دشتستان که حافظ امنیت در شهرستان هستن مسبب اصلی اختلافات و ور گیری در شهر آب پخش می‌باشند. به روشنی روشن است که داستانی وجود دارد که تا این اندازه سیستم حاکمیتی حمایت از ماندن شهردار می‌کند. تا حالا کسی سراغ ندارد که این نه حمایت از جانب استانداری و فرمانداری از شهردار شده باشد. فرماندار اگه توان حل اختلاف را ندارد بگذار شورا کارش را بکند. هر اتفاقی که از این به بعد بیفتد مردم ابگخش مسبب اصلی را شخص فرماندار و معاون استاندار و استاندار می‌دانند.

مطلع به اوضاع

اتفاقا مردم آب پخش از فرماندار و استاندار گلایه دارند چرا شورای متخلف را منحل نمی کنند؟؟؟ شورایی که انواع و اقسام تخلفات را انجام داده و طبق گفته یکی از اعضای هیئت حل اختلاف استان،هر یک از تخلفاتش به تنهایی برای انحلال شورا کافی است چرا منحل نمی شود؟؟؟؟ چرا مسئولان با شورا سهل و آسان می گیرند؟؟؟؟

ابپخش

اگر بار اول و یا بار دوم این خانم برکنار میشد این ماجراها در استیضاح سوم پیش نمیامد. بابا یکی به این اعظم صمصامی بگه مردم تو رو نمیخوان. شورا تو رو نمیخواد. دودستی چسبیدی به صندلی و ول کن هم نیستی. چند روز پیش هم یه سری اراذل و اوباش را جمع کرده بود و با نمایندگان مردم در شورا درگیر شده بودند. واقعا داریم به کجا میرویم. مگه جناب فرماندار باید از پست و مقام خودش سواستفاده کنه. جناب فرماندار مردم ابپخش همه چیز رو میدونند. با این کارا مردم را مسخره نکنید.

آب پخشی

اتفاقا اگر طبق قانون انحلال شورا در مرحله اول صورت می گرفت مردم آب پخش نفس راحتی می کشیدند و کار به اینجاها نمی کشید شورای شهر است که آسایش مردم را سلب کرده و هر روز بازی تازه ای را آغاز می کند انشالله مسئولین هر چه زودتر وظیفه قانونی خود را انجام داده و شورای متخلف را منحل کنند

ناشناس

الان یکی از فرماندار بپرسه برنامه اش چیه؟ بازم میخواد با شورا مخالفت کنه؟  والا ما در این دولت نه تدبیری دیدیم و نه امیدی. اگه بود...

ناشناس

یه حرفی با اعظم صمصامی. تو فکر کردی که جمع کردن و اجیر کردن یه سری افراد و درگیری با اعضا شورا نشان دهنده چیست؟ اگه قرار بر قشون کشی باشه یه اطلاعی بده تا بیاییم خودت و آدم هات را له کنیم. اعظم صمصامی را تا یک سال پیش هیچ کس نمیشناخت حالا برای ما شده.....  

آب پخشی

شورای شهر آب پخش واقعا یا قانون را نمی داند یا خود را به آن راه زده است؟ طبق گفته فرماندار محترم استیضاح های قبلی مشکل قانونی داشت و رد شد شورای آب پخش می خواهد هر چه انجام می دهد ولو غیرقانونی باشد دیگران تایید کنند بابا؛مملکت قانون داره و طبق قانون عمل می شه مرغ شورای شهر آب پخش یک پا داره و اصلا بی قانونی و قانون گریزی در خونشون هست از تخلفات آنها در استیضاح شهردار گرفته تا شکستن قفل درب اتاق شهردار و درگیری با مردم   واقعا چرا مسئولان در برابر این شورای متخلف مسامحه می کنند؟/؟؟؟؟؟؟  

آب پخشی

در جواب آقا یا خانم ناشناس باید عرض کنم که شهردار آب پخش شخصی محترم و قانونمدار است و طبق گفته شاهدان عینی،درگیری و لفاظی از ناحیه افراد شورا و حامیان آنها شروع شده است این ادبیات چاله میدونی هم در ست نیست  

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید