سر خط خبرها:
«فکرشهر» گزارش می دهد:

آماری از تایید و رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس در استان بوشهر/ سهم مساوی دشتستان و جنوب استان در درصد رد صلاحیت ها و زنان کاندیدا/ بیشترین تاییدها در دشتی و تنگستان + اسامی 4 حوزه

فکرشهر ـ نرگس محمدزاده فرد: در حالی کم تر از 6 ساعت دیگر تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می شود که طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات استان بوشهر، 101 نفر در این استان تایید صلاحیت گرفته اند و البته صلاحیت 83 نفر نیز رد شده است...

فکرشهر ـ نرگس محمدزاده فرد: در حالی کم تر از 6 ساعت دیگر تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می شود که طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات استان بوشهر، 101 نفر در این استان تایید صلاحیت گرفته اند و البته صلاحیت 83 نفر نیز رد شده است.

به گزارش «فکرشهر»، رییس ستاد انتخابات استان بوشهر امروز، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس 196 کاندیدا ثبت نام کردند، تصریح کرد: 196 داوطلب در 4 حوزه انتخابیه از ابتدا ثبت نام کردند که 178 نفر مرد و 18 نفر خانم بودند. از این میان، 8 نفر انصراف دادند و 184 نفر در مجموع  وارد عرصه انتخابات شدند که در نهایت 101 نفرشان از سوی شورای نگهبان در 4 حوزه انتخابیه استان بوشهر تأیید صلاحیت نهایی شدند.

طبق گفته مجید خورشیدی، از این تعداد کاندیدا، 34 کاندیدا برای حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم تایید صلاحیت و 24 نفر، رد صلاحیت شدند؛ 23 داوطلب برای حوزه انتخابیه دشتستان تایید و 23 نیز رد صلاحیت شدند؛ در حوزه  دشتی و تنگستان 23 نامزد تایید و 14 نفر رد صلاحیت شدند و در حوزه جنوب استان بوشهر شامل دیر، کنگان، عسلویه و جم  نیز، 21 نفر تایید و 21 نفر نیز رد صلاحیت شدند و از 6 نفر کاندیدایی که درخواست تغییر حوزه انتخابیه داده بودند، با درخواست 5 نفر موافقت و یا یک نفر مخالفت شده که طبق شنیده های «فکرشهر»، آن یک نفر، «علی افراشته» است که درخواست داده بود از حوزه دشتی و تنگستان به حوزه بوشهر، گناوه و دیلم برود که با آن مخالفت شده است.

اگر انصراف دادگان را حذف کرده و به آمار تایید و رد صلاحیت شده ها نگاهی بیندازیم، در مجموع، 54.89 درصد از کاندیداهای استان بوشهر تایید شده اند که این تایید ها در مراحل بعدی تاییدیه ها بوده؛ یعنی بعد از 22 دی ماه که حدود 70 درصد، رد صلاحیت شده بودند و البته اعتراض کاندیداها که در نهایت امروز ـ 23 بهمن ماه ـ و در آستانه شروع تبلیغات، به 45.1 درصد رد صلاحیت شده کاهش یافته است؛ هر چند این مساله برای برخی جناح ها و گرایش های سیاسی تفاوتی ایجاد نکرده و تایید صلاحیت شده های مراحل بعدی نیز، از همان جناح نخستین تایید شده ها هستند.

اما اگر انصراف داده ها را حذف کرده و به تفکیک شهرستان ها را بررسی کنیم، می بینیم که 50 درصد داوطلبین در حوزه انتخابیه دشتستان و حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر، تایید و 50 درصد نیز رد صلاحیت شده اند؛ در حوزه دشتی و تنگستان، 62.1 درصد تایید صلاحیت شده اند و 37.8 درصد نیز رد شده اند و در حوزه شمال و مرکز استان ـ بوشهر، گناوه و دیلم ـ 58.6 درصد تایید صلاحیت و 41.3 درصد، رد صلاحیت شده اند. 

طبق این آمار، بیشترین رد صلاحیت شده ها در حوزه دشتستان و جنوب استان بوشهر بوده است و کم ترین رد صلاحیت شده ها نیز در حوزه دشتی و تنگستان.

نکته جالب دیگر در میان تایید و رد صلاحیت شدگان، تعداد زنان کاندیدا است؛ به نحوی که از میان 18 زنی که نام نویسی کرده بودند، 6 نفر رد صلاحیت شده اند و 12 نفر تایید که بیشترین سهم را در تعداد زنان، دشتستان و حوزه جنوب استان، هر دو با 4 کاندیدا دارا هستند. همچنین، سهم حوزه های انتخابیه دشتی و تنگستان، و بوشهر، گناوه و دیلم نیز، تنها دو زن است.

به گزارش «فکرشهر»، اسامی تایید صلاحیت شده ها در هر 4 حوزه استان بوشهر، به شرح زیر است:

حوزه دشتستان
علی آذربان، غلامرضا مختاری، سید حسین جعفری، عباس اسدی، ابراهیم افسر دیر، فاطمه باصولی، محسن بنافی، سید حبیب الله بحرالعلوم، غلامرضا زیارتی، محمد راهنما، سلیمه رستمی، ابراهیم رضایی، اصغر صفر پور، محمد رضا دهقانفرد، ایرج مزارعی، اسماعیل یاسینی، علی احمد زاده، زینت احمدی زاده، مریم پاسالار، علی رحیمی، عبدارسول مرادی، بهنام هنری و مرتضی نیک جو.

حوزه کنگان دیر، جم و عسلویه
عسکر جلالیان، محمد کارگر، سید مهدی موسوی زاده، سید حسن حسینی، موسی احمدی، فرهاد اسدی، سکینه الماسی، خاتون بحرانی، امین دراهکی، عباس رضوی، محمد روشن، عبدالستار عبدی، سید عطاالله علوی، سید ابوالحسن موسوی، محمد رضا فیروزی، مهین مطری زاده، علی زارعی، مرضیه دهقانی، احمد بادام فیروز، بهمنیار واحدی پور، احمد کمالی مطلق.

حوزه دشتی و تنگستان
نورالله جمالی، غلامحسین کرمی، علی زینبی، علی اکبر خورموجی، محدثه دولاح، عبدالحسین زارعی، حسن بارانی، غلامعلی زارعی، صفدر جعفری نژاد، عنایت شاکر، فرامرز صیادی، ریحانه قاسمی، ماشالله قطب الدین، غلامعلی موثق، سید امیر رضا موسوی، علی افراشته، علیرضا قائدی حقیقی، احسان رزمی نیا، فرخ بنه گزی، عبدالصمد دولاح، عبدالکریم سعیدی و مهدی قلندری.

حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم
حسین حیدری، اسکندر بهروزی، خلیل عبدالهی، یوسف یوسفی، حسین امیریان، خیرالله دشمن زیاری، مصیب زارع اصل، محسن صحرانورد، منوچهر طاهری، محمد رحیم علوی تبار، فاضل کریمی، حسین لعیان، عبدالکریم جمیری، محمد امین وارث، عبدالله نجفی اصل، افراز بهزاد زاده، اشکان پرتو، محمد رضا جوهری، ماشالله حیدری، ضرغام حیدریه، هدایت الله مجیدی، رضا محمودی، رضا معمار، منصور نظری سفتجانی، غلامرضا هوایی، اصغر جعفری، مسعود شیرافکن، کیهان تاج دینی، مهدی صادقیان، داریوش مستی، حسین کریمی، سعید شعبانی، علی صداقت، کورش امیری، علی جمالی و صغری کشفی.

دیدگاه‌ها

ناشناس

درود بر شما. خیلی عالی بود. ممنون از شما برای این نوع اطلاع رسانی و آمار.

میزان

 این گرگ سال هاست که با گله اشناست! ما هم بره های ساده ی این دشت بی علف. 

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید