سر خط خبرها:

کتاب «جهانشیر» زندگی سردار شهید شهرستان گناوه رونمایی شد

فکرشهر: آئین رونمایی از کتاب «جهانشیر»، حاوی روایت زندگی، مجاهدت و گوشه‌ای از رشادت‌ها و شجاعت‌های سردار شهید جهانشیر بحردستانی از سرداران شهید شهرستان گناوه همزمان با دهه فجر برگزار شد.

به گزارش فکرشهر، غلامحسین دریانورد پژوهشگر، نویسنده و مسئول انتشارات دریانورد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آئین رونمایی از کتاب جهانشیر، حاوی روایت زندگی، مجاهدت و گوشه‌ای از رشادت‌ها و شجاعت‌ها و اخلاص سردار شهید جهانشیر بحردستانی از سرداران شهید شهرستان گناوه در روستای اسلام آباد بهمنیاری این شهرستان و زادگاه آن شهید همزمان با دهه مبارک فجر برگزار شد.

وی افزود: این کتاب بعد از چاپ حدود ۱۵ کتاب که به شکل دسته جمعی به شهدای شهرستان گناوه می‌پردازد توسط انتشارات دریانورد منتشر شده است و اولین تک نگاری شهدای گناوه است که اختصاص به یک شهید دارد.

دریانورد گفت: امید است که این کتاب سر آغاز نشر و چاپ کتاب‌های دیگری با موضوع شهیدان سرفراز این شهرستان شود.

وی خاطر نشان کرد: کتاب «جهانشیر» نوشته غلامحسین دریانورد در تیراژ ۱۰۰۰ جلد و نشر انتشارات دریانورد منتشر شده است و به زندگی و بیان خاطرات آن شهید بزرگوار از زبان برادر و خانواده و همرزمانش می‌پردازد.

مسئول انتشارات دریانورد بیان کرد: در بخش اول این کتاب قدرت بحردستانی برادر سردار شهید جهانشیر بحردستانی برای ما از برادر شهیدش جهانشیر و از دوران کودکی در روستای اسلام آباد بهمنیاری تا جبهه‌های جنوب می‌گوید.

وی اضافه کرد: در بخش دوم کتاب دیگران از جمله همسر بزرگوار این شهید و دیگر اقوام و خویشان و همچنین برخی از دوستان و همرزم‌مان شهید از زندگی و مبارزه و رزمندگی او می‌گویند.

این نویسنده و پژوهشگر گفت: در بخش سوم این کتب سردار شهید بحردستانی از طریق یادداشت‌ها و نوشته‌ها و وصیت‌نامه‌ای که از ایشان به دست ما رسیده است به خصوص یادداشت‌های روزانه او در سال ۶۲ و حضور در جبهه زبیدات با ما سخن خواهد گفت.

وی عنوان کرد: در بخش چهارم کتاب عکس‌هایی در جبهه گرفته و گاهی تنها و گاهی هم در کنار همرزمانش و چه عکس‌هایی که در پشت جبهه انداخته است و دلش با جبهه است از این شهید بزرگوار چاپ شده است.

دریانورد با تقدیر از همه کسانی که از خوشه‌های خاطرات و حرف‌های آنان درباره این شهید در این کتاب بهره برده شد گفت: انتشار این کتاب با پشتیبانی و پیگیری حاج خسرو ملک محمدی همرزم و یار وفادار شهید جهانشیر بحردستانی که خود نیز دیرزمانی هم‌دوش و هم‌رزم شهید جهانشیر بحردستانی بوده و به خوبی با او و فضایلش آشنایی دارد و بانی خیر چاپ این کتاب شدند ممکن شد.

دیدگاه خود را بنویسید