سر خط خبرها:
دکتر «ایرج مزارعی» در جمع مردم دشتستان:

ما نمی خواهیم کسی را بفرستیم مجلس که وکیل الدوله باشد؛ می خواهیم فردی را بفرستیم مجلس که وکیل المله باشد/ من آمده ام که با برنامه و طرح و مثل شما و متفاوت با دیگر کاندیداها باشم/ 253 صفحه در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان قلم زده ام

فکرشهر: ایرج مزارعی می گوید: نه پزشکم، نه جراحم و نه مهندسم؛ اما فردی هستم که به جهت تخصص علمی و فنی و دانشگاهی، می توانم جامعه سیاسی ایران را جراحی کنم؛ می توانم جریان های سیاسی ایران را بشناسم؛ احزاب را می شناسم، گروه ها را می شناسم، سیاست داخلی و سیاست خارجی را می شناسم، قلم زده ام، مدرس دانشگاه هستم، 21 سال است که دارم تدریس می کنم و کار را می شناسم و می گوییم از سیاست به عنوان یک علم استفاده کنیم؛ می دانم که مجلس شورای اسلامی چه جای مقدسی است....

فکرشهر: دکتر ایرج مزارعی می گوید: نه پزشکم، نه جراحم و نه مهندسم؛ اما فردی هستم که به جهت تخصص علمی و فنی و دانشگاهی، می توانم جامعه سیاسی ایران را جراحی کنم؛ می توانم جریان های سیاسی ایران را بشناسم؛ احزاب را می شناسم، گروه ها را می شناسم، سیاست داخلی و سیاست خارجی را می شناسم، قلم زده ام، مدرس دانشگاه هستم، 21 سال است که دارم تدریس می کنم و کار را می شناسم و می گوییم از سیاست به عنوان یک علم استفاده کنیم؛ می دانم که مجلس شورای اسلامی چه جای مقدسی است. 

به گزارش «فکرشهر»، این کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دشتستان در جمع مردم بخش سعدآباد، با طرح این سوال که «مگر حضرت امام رحمت اله علیه نفرمودند که مجلس در راس امور است؟»، ادامه داد: چرا این مجلسی که در راس امور است، امروز در راس امور نیست؟ نفس مجلس مقدس است؛ بسیار بسیار هم مقدس است؛ افرادی که به مجلس می روند قداست آن را می شکنند. باید آدم های متخصص را بفرستید به مجلس؛ آدم هایی را بفرستید که بتوانند از حقوقمان دفاع کنند و در ظرفیت های علمی که دارند اهل تدبیر و اهل اندیشه باشند.

وی اظهارداشت: نکته دیگر که از ویژگی های کاندیدای اصلح است، بحث شجاعت است؛ ما باید فردی را بفرستیم به مجلس که شجاع باشد؛ ما جنوبی ها کلا مردمی با شرم و حیا هستیم؛ مخصوصا همین دشتستان خودمان؛ آدم هایی خجالتی هستیم؛ همیشه فکر می کنیم دیگران از ما با تقواتر و اصلح تر و باسواد ترند؛ اگر یک هزار تومانی داشته باشیم، آرام آن را زمین می گذاریم تا صدایش در نیاید ولی آن فرد تهرانی و اصفهانی، اگر یک 5 ریالی داشته باشد، محکم آن را می زند زمین و از حقوق منطقه خودش دفاع می کند که صدایش تا کل دنیا می رود؛ ما می خواهیم کسی را بفرستیم که صدای شما در مجلس باشد. 

دکتر مزارعی ادامه داد: ما تریبون خاموش نمی خواهیم؛ ما در مجلس شورای اسلامی بلندگو می خواهیم. ما کسی را می خواهیم که در مجلس شورای اسلامی صدای مشکلات شما باشد. قدرت کلام داشته باشد و کلامش، نافذ، رسا، شیوا و تاثیرگذار باشد. ما نمی خواهیم کسی را بفرستیم مجلس که وکیل الدوله باشد؛ می خواهیم فردی را بفرستیم مجلس که وکیل المله باشد؛ بتواند مشکلات مردم روستاهایی که درگیر مشکلات نخیلات، کشاورزی و آبیاری و امثالهم هستند را بداند و بفهمد و بلد باشد از آن ها دفاع کند، توانش را داشته باشد؛ اگر روبروی رییس جمهور قرار گرفت، اهل تظاهر و تسامح و سهل انگاری نباشد؛ از شما دفاع کند. چه قدرتی بالاتر از شما مردم؟

این دکترای علوم سیاسی با بیان این که خودم بچه منطقه دشتستان و بخش سعدآباد هستم و به این منطقه و دیار خودم افتخار می کنم، افزود: در جمع شما خوبان، نیکان و سروران گرامی عرض می کنم که فرزند دشتستان ان شااله تراز نمایندگی دشتستان را در تراز ملی اثبات خواهد کرد.
دکتر ایرج مزارعی گفت: اثبات خواهیم کرد که فرزند دشتستان با تاریخ 6 هزار ساله خود اهل منطق است؛ اهل استدلال است؛ اهل علم است؛ اهل نگاه های علمی و دانشگاهی و پژوهش محوری است؛ ما اهل پوپولیسم نیستیم؛ ما آمده ایم از حقوق شما دفاع کنیم.

وی بیان داشت: در 18 اسفندماه سال گذشته توفیق حاصل شد و به کربلای معلی رفتم؛ و میثاق نامه را با حضرت اباالفضل العباس (ع) و سید و و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین (ع) بستم؛ همان جا من میثاق نامه را بستم و با امامانمان میثاق بستم و به آن ها توسل کردم؛ میثاق بستم که اولا سرباز خوبی برای انقلاب، ارزش ها، شهدا، ولایت، رهبری و مردم باشم و دوم این که هیچ وقت از کف جامعه ای که متلق به آن هستم فاصله نگیرم. من خودم بچه دهاتی هستم و می بینم که الان در این فضای پر طمطراق موجود کشور دارد به شما کم لطفی می شود.

مزارعی با بیان این که رفتم برای خودم دعا کردم که خدایا ما آمده ایم به این انتخابات، هیچ وقت این مجلس و راهروهای مجلس، ما را از مردم جدا نکند، خطاب به حضار افزود: مشکل شما این است که ناراحت هستید؛ گلایه دارید از مسوولین که چرا با ما نمی نشینند؛ چرا مسائل و مشکلات ما را حل نمی کنند؛ من قبل از این که شما بگویید، رفتم با ائمه بستم و آن جا میثاق نامه را امضا کردم و توسلم به ائمه و توکلم به خدا بوده؛ الان هم برای دفاع از حقوق شما آمده ام؛ برای دفاع از حقوق بایسته و به حق تک تک شماها امده ام؛ آمده ایم که سنگ صبور شما در دشتستان، در استان و در سطح ملی در مجلس شورای اسلامی باشیم. آمده ایم که از حقوق شما دفاع کنیم؛ ظرفیت داریم، علم داریم، اندیشه داریم، تفکر داریم، پشتوانه هایی چون شماها را داریم، چیزی کم نداریم. 

کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دشتستان بیان داشت: مگر آن اصفهانی و تهرانی چه چیزش از من و شما بیشتر است؟ به جز این که ما اعتماد به نفسمان پایین است؟ ما با اعتماد به نفس بالا آمده ایم؛ آمده ایم بگوییم به پشتوانه شما می توانیم مسائل و مشکلاتتان را حل کنیم؛ می توانیم گرفتاری هایتان را حل کنیم و ان شااله که همین طور هم باشد و ما در این خانه خدا و مکان مقدس، هر چه گفته ایم عین صلابت و سلامت و شفافیتمان باشد.

ایرج مزارعی، در پایان سخنانش، با معرفی خود و بیان گوشه ای از رزومه اش، از حضار درخواست کرد در میان همه کاندیداها مقایسه کنند و فرد بهتر و اصلح زا انتخاب کنند و افزود: اگر همین الان به این نتیجه رسیدید که من شرایط لازم را ندارم، مدیونید که به من رای بدهید، اما اگر متوجه شدید که فرزند بخشتان، اصلح است، کمکش کنید و تنهایش نگذارید.

وی گفت «من آمده ام که با برنامه و طرح و مثل شما و متفاوت با دیگر کاندیداها باشم» و افزود: 253 صفحه در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان قلم زده ام چون می دانم که باید با سایر کاندیداها متفاوت باشم.

ایرج مزارعی اضافه کرد: از همین دشتتستان به من زنگ زده اند که آقای دکتر مزارعی، یا شما انتخابات را نمی شناسی یا نمی دانی که در دشتستان چه می گذرد! مدل انتخاباتی این نیست؛ من گفتم اول باید با مردم شفاف و صادق باشم؛ اگر من با برنامه بیایم، مردم اصلح را انتخاب کنند، خود به خود نه بر دشتستان که تاثیر مستقیم بر کلیه کشور دارد و لذا سعی کردیم با نگاه علمی و با پشتوانه شما به عرصه انتخابات ورود کنیم.
 

دیدگاه‌ها

یاس

جون خوتون بگین کاری به کار ایمام حسین وحضرت عباس نداشته باشین .از عواطف مردم سواستفاده نکنید.حرف برای زدن اونقد زیاده که تا سال دیگه هم بزنید تموم نمیشه .لطفا حرفای دیگه بزنید

حسن عباسی

درود بر دکتر جوان و مومن و انقلابی دکتر جان کشور و مجلس در این برهه از زمان به امثال جنابعالی نیاز مبرم دارد.

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید