سر خط خبرها:

کوهنورد مصدوم در جم نجات یافت

فکرشهر: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با تلاش سه ساعته گروه امداد و نجات کوهستان این جمعیت در شهرستان جم کوهنوردی که براثر حادثه شده و مصدوم شده بود، نجات پیدا کرد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، غلامرضا حاجیانی اعلام کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه برای یک کوهنورد در کوه‌های شهرستان جم، ۲ گروه ۶ نفره امداد و نجات به همراه تجهیزات کامل ساعت ۱۷:۳۰ روز دوشنبه به محل مورد نظر اعزام شدند و عملیات جست و جو و نجات را آغاز کردند.

ادامه داد: امدادگران پس از دسترسی به مصدوم و ارزیابی اولیه، او را  با رعایت نکات ایمنی از دره به بالای کوه منتقل و سپس از مسیری سخت به پایین هدایت کردند و ساعت ۲۰:۴۰ به آمبولانس اورژانس ۱۱۵ شهری جم تحویل دادند.

وی افزود: مصدوم، جوانی ۳۰ ساله بود که برای تفریح و فعالیت‌های ورزشی به همراه دوستان خود به کوه رفته بود و بر اثر سقوط از ناحیه دست، پا و سر دچار شکستگی شده بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تاکید کرد: جم شهرستانی بکر و کوهستانی است و افراد باید دقت کافی و توجه زیاد به مسیرهای سخت گذر داشته باشند و از انتخاب مسیرهای دشوار به شدت بپرهیزند تا حادثه‌ای ناگوار اتفاق نیافتد.

حاجیانی گفت: با توجه به تعداد عملیات‌های این جمعیت و فرسایش تجهیزات، به‌روز رسانی و نوسازی آنها از نظر کمی و کیفی ضروری است.

دیدگاه‌ها

شهروند

تو این اوضاع گل و بلبل اینا هم هی میرن کوه و هی دچار حادثه میشن و دردسر درست میکنن بابا بشینین تو خونه تون

صفحه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید