سر خط خبرها:

افزایش دما و رطوبت در استان بوشهر

فکرشهر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: دما و رطوبت هوا در روز‌های آینده در استان افزایش می‌یابد.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، زهرا راستگو بیان کرد: بررسی نقشه‌های جوی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر نقاط استان در امروز و روز‌های آینده است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود در این مدت غبار محلی، افزایش نسبی رطوبت و دمای هوا و همچنین در برخی از نقاط مه رقیق صبحگاهی از پدیده‌های غالب در استان باشد.

وی افزود: همچنین در ساعاتی از روز‌های چهارشنبه تا جمعه احتمال رشد ابر‌های همرفتی و وقوع ناپایداری‌های جوی به صورت محلی و نقطه‌ای همراه با وزش باد در برخی ارتفاعات شرقی استان دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت جوی و دریایی استان تا فردا گفت: آسمان قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط مه صبحگاهی، در ساعاتی از روز در مناطق مرتفع شرقی استان همراه با افزایش ابر و وزش باد با احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی است.

وی ادامه داد: جهت وزش باد متغیر بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ و در ساعاتی از بعدازظهر گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود و در مناطق مرتفع و غیر ساحلی غربی تا شرقی با سرعت باد ۱۰ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

راستگو گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۰۹ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۷:۳۸ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۴:۵۴ دقیقه و مد دوم دریا ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید