سر خط خبرها:

جزئیات جدید از حمله سایبری گسترده به رژیم اسرائیل /  پیام غافلگیری و شمارش معکوس نابودی

فکرشهر: یک رسانه اسرائیلی از هک شدن هزاران پایگاه در حمله سایبری به اسرائیل پرده برداشت.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، با وجود تلاش‌های مسئولین اسرائیل برای سرپوش نهادن بر حجم خسارت‌های اولیه در جریان تهاجم سایبری که همچنان نیز در حال انجام است، اما برخی از رسانه‌های این رژیم بخش‌هایی از ابعاد این حمله سایبری را افشا کردند.

پایگاه اطلاع رسانی رادیو اف ام ۹۳ وابسته به روزنامه معاریو خبر داد، در همان ساعات اولیه آغاز تهاجم سایبری بسیار وسیع، هزاران پایگاه اطلاع رسانی اسرائیلی در فضای مجازی مورد تهاجم قرار گرفته و بر روی بسیاری از آن‌ها پیام آغاز شمارش معکوس پایان اسرائیل قرار داده شد و در ادامه هشدار داده شد که شمار معکوس این پایان مدت‌های زیادی است که آغاز شده است.

به نوشته این پایگاه عبری زبان، در پی این حمله الکترونیکی، مسئولان هزاران سایت اعلام کردند با مشکلات متعددی روبرو شده‌اند و حتی از ذخیره کردن دیتا‌های خود نیز عاجز شده اند.

این مسئولان تاکید کردند قادر به بک آپ گرفتن از سایت خود نیستند.

مسئولان ساختار فضای سایبری اسرائیل هم به طور مکرر در حال هشدار به کاربران این رژیم برای عدم کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسال شده برای آنان هستند و همچنین به آن‌ها توصیه می‌کنند در صورت ورود به سایت‌های هک شده از کلیک کردن بر روی لینک‌های موجود در آن نیز امتناع کنند.

به گفته کاربران در زمان ورود به بسیاری از سایت‌های اسرائیلی ابتدا پیام با مضمون (برای شما یک غافلگیری تدارک دیده ایم) را مشاهده می‌کند و بعد از کلیک کردن بر روی لینک از کاربر خواسته می‌شود اجازه دسترسی به دوربین را بدهد و بعد از آن هم ویدئویی که بر روی آن ساعت شمارش معکوس از بین رفتن اسرائیل است ظاهر می‌شود.

به زعم این رادیو این تنها ابتدای یک جنگ شبه واضح سایبری است که بین تل آویو و تهران در گرفته است.

رادیو اف ام همچنین اعتراف کرد این جنگ را اسرائیل با انتقال ویروس استارکس نت به رایانه‌های مراکز هسته‌ای ایران آغاز کرد.

دیدگاه خود را بنویسید