سر خط خبرها:

جزییاتی از شناسایی 17 بیمار جدید «کووید 19» در استان بوشهر/ افراد جدید کجا و چگونه مبتلا شده اند؟ + اینفوگرافیک

فکرشهر: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی 326 بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: 17 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد...

فکرشهر: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی 326 بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: 17 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

به گزارش فکرشهر، سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز جمعه دوم خرداد‌ماه 684 نفر شامل 406 مرد و 278 زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از 17 مورد مثبت جدید، 15 مورد در بوشهر، یک مورد در دشتی و یک مورد در دیلم شناسایی‌شده‌اند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: 15 بیمار جدید شهرستان بوشهر، 12 آقا و 3 خانم هستند که در مرکز بیماریابی شهرستان به صورت سرپایی شناسایی‌شده‌اند و دو نفر از آنها در بیمارستان شیراز بستری هستند.

وی تصریح کرد: شرکت در یک مراسم ختم باعث افزایش آمار مبتلایان در شهر عالیشهر شده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا بیان کرد: بیمار جدید شهرستان دیلم یک دختربچه 9 ساله است که در تماس با مورد مثبت بوده و در مراقبت خانگی به‌سر می‌برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تغییر آمار کلی استان بوشهر نسبت به روز گذشته اظهار داشت: یک نفر از موارد مثبت روز گذشته شهرستان تنگستان آقایی بود که پیش از این تست کرونای وی مثبت اعلام شده بود و روز گذشته مجدد تست داده که باز هم مثبت شده بود، بنابراین یک نفر از لیست تنگستان کم می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (684 نفر) تاکنون 326 نفر از آنان بهبودیافته و 331 نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: از 14 بیمار بستری در بیمارستان، 3 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر گفت: از بازاریان و اصناف دیلم، گناوه، بوشهر، دلوار، برازجان، اهرم، خورموج، دیر، کنگان، عسلویه و جم درخواست داریم به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری از فردا (جمعه 2 خرداد) تا پایان تعطیلات عید فطر مغازه‌ها را تعطیل کنند.

دیدگاه خود را بنویسید