سر خط خبرها:

فیسبوک مسنجر و واتس اپ ادغام می‌شوند؟

فکرشهر: اگرچه از مدتی پیش اعلام شده بود که شرکت مادر فیس بوک قصد دارد بین زیرمجموعه‌های خود ارتباط شبکه‌ای برقرار کند، اما اکنون علائم اولیه پشتیبانی از گفتگوی متقابل بین فیس بوک مسنجر و واتس اپ دیده می‌شوداگرچه از مدتی پیش اعلام شده بود که شرکت مادر فیس بوک قصد دارد بین زیرمجموعه‌های خود ارتباط شبکه‌ای برقرار کند، اما اکنون علائم اولیه پشتیبانی از گفتگوی متقابل بین فیس بوک مسنجر و واتس اپ دیده می‌شود.

به گزارش فکرشهر و به نقل از انتخاب، ما می‌دانیم که در نهایت فیس بوک قصد دارد واتس اپ را در برنامه‌های دیگر فیس بوک ادغام کند و اکنون زیرساخت‌های این موضوع در حال اجرا است.

این موضوع می‌تواند یک پیش زمینه برای روند طولانی ادغام کاربران فیس بوک مسنجر و کاربران واتس اپ باشد. تفاوت اصلی بین هر دو سیستم عامل پیام رسانی در این است که واتس اپ علاوه بر رمزنگاری، اطلاعات گپ را بر روی دستگاه ذخیره می‌کند. به همین دلیل است که واتس اپ فقط در یک دستگاه واحد مجاز به استفاده است این در حالی است که فیس بوک چنین محدودیتی ندارد.

منابع آگاه به ایجاد جداول در یک پایگاه داده محلی در پیام رسان فیس بوک اشاره دارند که به منظور مدیریت پیام‌ها و خدمات مورد نیاز است. همچنین به عناصر دیگری نیز اشاره شده است که به بوک مسنجر امکان می‌دهد که کاربران واتس اپ را مسدود کنند و اعلان‌های واتس اپ و جزئیات گیرنده گپ را بفهمید.

محتوای پیام با سرور‌های فیس بوک به اشتراک گذاشته نمی‌شود؛ بنابراین، برنامه مسنجر برای ایجاد مکالمه بین فیس بوک مسنجر و واتس اپ باید یک پروتکل جدید را درج کند. مشخص نیست که آیا فیس بوک برای همگام سازی آن در دستگاه‌ها، این پایگاه داده محلی را بارگذاری می‌کند یا خیر چرا که یکی از مشخصه‌های پیام رسان فیس بوک این است که می‌توانید همزمان از چندین دستگاه به ارسال و دریافت چت بپردازید.

دیدگاه خود را بنویسید