سر خط خبرها:

فرمانده سپاه امام صادق(ع): دستگاه‌های اجرایی بوشهر رسالت خود را در زمینه امر به معروف انجام دهند

فکرشهر: فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه اداره‌های استان مسئولیتی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بر عهده دارند گفت: دستگاه‌های اجرایی بوشهر رسالت خود را در اجرای این فریضه الهی مورد توجه قرار دهند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، سردار علی رزمجو عصر امروز  در نشست شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به اینکه دشمنان اهداف خود را  فضای مجازی محقق می‌کنند اظهار داشت: با ورود فضای مجازی به زندگی اجتماعی، به نظر می‌رسد بی‌تفاوتی اجتماعی نسبت به گذشته در جامعه شدت بیشتری پیدا کرده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه خانواده‌ به عنوان نهادی مقدس و بی‌بدیل، نخستین، مهم‌ترین‌ و اصلی‌ترین‌ پرورشگاه‌ و آموزشگاه‌ فرد محسوب‌ می‌شود افزود: خانواده جایگاه ویژه‌ای در تربیت فرزندان دارد تا جایی که ریشه رفتارها و‌ ناهنجاری‌های اجتماعی به گذشته فرد یعنی‌ در دوران‌ کودکی‌ و در بستر خانواده برمی‌گردد.

وی افزود: به همین جهت است که خانواده در این زمینه وظیفه‌ای سنگین بر عهده دارد که لازم است نقش پدر در این میان، نقشی محوری باشد تا جامعه دچار ناهنجاری نشود.

سردار رزمجو تشکر از عملکرد شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر تصریح کرد: فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی و همگانی است و لازم است مسئولان با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی به انجام این کار بیش از گذشته پایبند باشند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع)استان بوشهر اذعان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از فروعات دین مبین اسلام برای افزایش خیرخواهی در جامعه به وجود آمده و با کم رنگ شدن آن، جامعه به طور حتم با مشکلات اجتماعی و اخلاقی روبه‌رو می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف استان بوشهر در ادامه با اشاره به نام‌گذاری هفته ابتدایی ماه محرم به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی انتظار دارد هفته امر به معروف و نهی از منکر نیز مورد توجه قرار گیرد و این حساسیت درباره امر به معروف و نهی از منکر لازم است در طول سال نیز وجود داشته باشد.

وی،  با بیان اینکه  اداره‌های استان مسئولیتی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بر عهده دارند گفت: دستگاه‌های اجرایی بوشهر رسالت خود را در اجرای این فریضه الهی مورد توجه قرار دهند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده اظهار کرد: تمام فعالیت‌های رسانه‌ای که برای اصلاح جامعه، آموزش و فرهنگ سازی تولید می‌شود در قالب فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر جای می‌گیرد که صدا و سیمای مرکز استان به طور اختصاصی با تولید برنامه‌های ویژه با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه تلاش‌های زیادی را انجام می‌دهد.

حجت الاسلام علی اکبری از تدوین برنامه‌های  هفته امر به معروف در ایام ماه محرم خبر داد گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، برنامه‌های مختلفی ویژه این هفته در نظر گرفته شده است که در این هفته توسط اداره‌ها و دستگاه‌های متولی اجرا می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید