سر خط خبرها:

۱۴ بقعه متبرک استان بوشهر مجری بصیرت عاشورایی است

فکرشهر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه در سال قبل ۷۰ بقعه طرح بصیرت عاشورایی در ایام ماه محرم فعالیت می‌کرد گفت: امسال به سبب شرایط کرونایی ۱۴ بقعه برای اجرای طرح بصیرت عاشورایی تعیین شده است.

به گزارش فکرشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه برنامه‌های ماه محرم تحت مدیریت ستاد کرونا شهرستان‌های 10گانه استان بوشهر برگزار می‌شود اظهار داشت: سلامت جامعه اولویت اوقاف در برگزاری مراسم محرم است که در این راستا برنامه‌ها بر اساس تصمیم‌گیری ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

وی از برگزاری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی خبر داد و بیان کرد: 70  بقعه متبرک سال قبل مجری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی بود که امسال به سبب شرایط کرونایی به 14 بقعه کاهش یافته است.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه برای 14 بقعه یاد شده کانال اتصال به فضای مجازی تعیین شده است گفت: هر کدام از کانال‌ها توسط یک مبلغ و روحانی مدیریت و برنامه ویژه ایام ماه محرم تهیه می‌شود و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

اسماعیل‌پور با تاکید بر پخش برنامه‌های بقعه‌های 14گانه استان بوشهر در ایام ماه محرم از طریق صدا و سیما تصریح کرد: از صدا و سیمای استان بوشهر درخواست می‌شود برنامه‌های عزاداری و روضه‌خوانی بقعه‌های تعیین شده در هر شهرستان‌ها یک برنامه،  ضبط و برای استفاده مردم پخش شود.

وی از آمادگی برای ضبط 12 برنامه ویژه ایام ماه محرم خبر داد و تاکید کرد: پس از ضبط و تدوین این برنامه‌ها در ایام ماه محرم هر شب یک برنامه از سیمای استانی پخش می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به تهیه بسته‌های معیشتی ویژه نیازمندان خاطرنشان کرد: درآمد موقوفات روضه خوانی و عزاداری امسال تبدیل به بسته‌های معیشتی، فرهنگی و بهداشتی شده و تا اول محرم آماده توزیع میان نیازمندان می‌شود.

اسماعیل‌پور با اشاره به اجرای طرح مشترک  شمیم حسینی با همکاری اوقاف و تبلیغات اسلامی افزود: این طرح  همانند سال‌های قبل که بسته‌های مواد غذایی و معیشتی در اختیار هیئت‌ها برای توزیع میان محرومان و نیازمندان قرار می‌گیرد اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: امسال برنامه‌های ماه محرم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از طریق فضاهای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیمای استان پخش می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید