سر خط خبرها:
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر:

خلیج فارس طوفانی می‌شود/ دریانوردان مراقب تندبادهای لحظه‌ای باشند

فکرشهر: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز تا جمعه وضعیت خلیج فارس ناپایدار پیش‌بینی می‌شود و دریانوردان آمادگی لازم را در مواجهه با تندبادهای لحظه‌ای داشته باشند.

به گزارش فکرشهر، فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز تا پایان هفته جهت وزش باد غالباً جنوبی است.

وی اضافه کرد: در ساعاتی از روز به‌ویژه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه بر سرعت این جریانات افزوده شده و در پی آن سواحل استان و خلیج فارس نسبتاً مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی این مدت احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی توأم با رعد و برق و تندبادهای لحظه‌ای و رگبار خفیف و پراکنده باران بر روی دریا و سواحل استان و برخی نقاط مرتفع شرقی و جنوبی استان دور از انتظار نیست.

وی نوع مخاطره را وزش باد نسبتاً شدید و گاهی وزش تندباد لحظه‌ای و افزایش ارتفاع موج دریا، احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی و رعد و برق و رگبار خفیف و پراکنده باران بر روی دریا عنوان کرد.

شکوهی‌پور زمان وقوع ناپایداری‌ها را سه‌شنبه تا جمعه عنوان کرد و افزود: منطقه اثر این رویداد سواحل و فراساحل استان است و اثر مخاطره نیز ارتفاع موج در حدود یک تا ۱.۵ متر و احتمال اختلال در ترددهای دریایی است.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را در مواجهه با تندبادهای لحظه‌ای و خطرات احتمالی داشته باشند.

دیدگاه خود را بنویسید