سر خط خبرها:

خیران بوشهری ۱۳ هزار جلد کتاب اهدا کردند

فکرشهر: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال ۱۳ هزار جلد کتاب از سوی خیران، شرکت‌ها و موسسه‌ها به کتابخانه‌های عمومی این استان اهدا شده است.

به گزارش فکرشهر، سید علی هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: در حال حاضر ۹۳۵ هزار و ۸۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد در حالی که به طور استاندارد باید به ازای هر نفر چهار جلد کتاب فراهم باشد.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر  ظرفیت این حجم کتاب را دارند اما اکنون برای هر ۱۰۰ بوشهری ۸۰ کتاب در مخازن وجود دارد.

هاشمی افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی را از مولفه‌های ایجاد امنیت، تقویت هنجارها و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی دانست و اظهار کرد: خیران و شرکت‌ها و موسسات با کمک به تامین منابع کتابخانه  توجه بیشتری نشان دهند.

وی اعلام کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۱۰ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به کتابخانه‌های بوشهر اختصاص یافته است و ۱۰۰ نسخه نیز با منابع مالی استان خریداری شده است که ارزش آن به ۲۲ میلیون تومان می‌رسد.

وی اضافه کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ماهانه بسته به درجه کتابخانه بین ۵۰ تا ۲۵۰ جلد کتاب به هر کتابخانه ارسال می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی استان با ظرفیت ۶۰ هزار جلد کتاب، در حال حاضر ۱۳ هزار جلد کتاب را در خود جای داده است.

هاشمی افزود: در زمان حاضر ۶۵ کتابخانه عمومی دراین استان فعال است که از این تعداد ۴۳ کتابخانه در شهرها و ۲۲ کتابخانه در روستاها قرار دارد و ۳۲ هزار نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.

دیدگاه خود را بنویسید