سر خط خبرها:

آماری از تسهیلات کرونایی پرداخت شده به مشاغل آسیب‌دیده استان بوشهر

فکرشهر: دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به روند پرداخت تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا گفت: از یک‌هزار و 54 میلیارد ریال اعتبارات مصوب استان بوشهر تاکنون 40 درصد آن معادل 420 میلیارد ریال پرداخت شده است.

به گزارش فکرشهر، داریوش زراعت‌گر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تاکید بر مقابله همه جانبه با کرونا در ابعاد گوناگون اظهار داشت: ارائه خدمات بانکی منوط به رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک است.

وی با بیان اینکه "ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بیش از 98 درصد مراجعه کنندگان به بانک‌ها دارای پوشش ماسک هستند" گفت: همه کارمندان و مسئولان بانک‌ها موظف به رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک هستند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر از پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا خبر داد و بیان کرد: برای صنوف و مشاغل آسیب دیده از کرونا تسهیلات بانکی و حمایتی مصوب شده که با تکمیل پرونده‌ها پرداخت می‌شود.

زراعت‌گر با بیان اینکه "این وام‌ها با بازپرداخت 24 ماه است" خاطرنشان کرد: پس از پرداخت تسهیلات برای اصناف آسیب‌دیده از کرونا، با تنفس 2 و یا 3 ماهه پرداخت اقساط آغاز می‌شود.

وی، وضعیت پرداخت تسهیلات کرونایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این راستا تاکنون 3 هزار 445 پرونده با اشتغال 8 هزار 665 نفر به بانک‌های استان بوشهر ارسال شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر افزود: تاکنون به 2 هزار 316 پرونده وام حمایت از مشاغل آسیب دیده پرداخت شده که 67 درصد کل پرونده‌ها است.

زراعت‌گر با بیان اینکه "پرداخت تسهیلات حمایتی سبب حفظ اشتغال 3 هزار و 810 نفر شده است" گفت:  از یک‌هزار و 54 میلیارد ریال اعتبارات مصوب استان بوشهر برای پرداخت به مشاغل آسیب دیده از کرونا تاکنون 40 درصد آن معادل 420 میلیارد ریال پرداخت شده است.

دیدگاه خود را بنویسید