سر خط خبرها:
فرمانده انتظامی استان بوشهر تشریح کرد:

دستگیری اعضای باند حرفه‌ای سرقت مغازه در استان بوشهر

فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ۵ نفر اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مغازه دستگیر شدند و به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند...

فکرشهر: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ۵ نفر اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مغازه دستگیر شدند و به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش فکرشهر از پلیس، سردار خلیل واعظی درتشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه به صورت سریالی در سطح استان از اواخر پارسال تا کنون، دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری ماموران انتظامی پس جمع آوری شواهد و مدارک و بررسی صحنه‌های سرقت، در عملیاتی هماهنگ و دقیق با انجام اقدامات اطلاعاتی همه اعضای این باند را شناسایی کردند.
 
فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: این افراد به صورت بسیار حرفه‌ای با استفاده از ۵ دستگاه خودرو متفاوت در شهر‌های مختلف استان با تخریب در‌های برقی مغازه‌های گیم نت، لوازم خانگی و موبایل فروشی‌ها و در بعضی موارد منازل مسکونی اقدام به سرقت می‌کردند.
 
وی با بیان اینکه اعضای این باند غیربومی و ساکن یکی از استان‌های همجوار بودند اضافه کرد: در نهایت پلیس آگاهی استان در یک عملیات مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها، با استقرار ماموران پلیس در تمامی ورودی و خروجی‌های استان، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ را در حالی که قصد خروج از استان از طریق جاده فرعی پشت ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم به سمت استان خوزستان را داشت، در یک عملیات تعقیب و گریز متوقف و ۴ نفر اعضای این باند را دستگیر کردند.
 
سردار واعظی ادامه داد: در بازرسی از صندوق عقب خودرو سارقان تعداد زیادی اقلام و تجهیزات رایانه‌ای و تلفن همراه هوشمند سرقتی کشف شد.
 
وی  افزود: متهمان به دلیل مواجه شدن با ادله و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشودند و به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت مغازه و ۲ فقره سرقت خودرو در شهرستان بوشهر، ۶ فقره سرقت مغازه در شهرستان دیلم، ۱۰ فقره سرقت مغازه و ۷ فقره سرقت منزل در شهرستان دشتستان و ۱۰ فقره سرقت مغازه، ۸ فقره سرقت منزل و دو فقره سرقت خودرو در شهرستان گناوه، در مجموع به ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.
 
سردار واعظی با بیان اینکه بخشی از اموال کشف شده از سارقان از سوی مال باخته‌ها شناسایی و با هماهنگی قضایی تحویل آنان شد، تاکید کرد: تحقیقات در خصوص فعالیت و تعداد سرقت‌های این باند همچنان ادامه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید