سر خط خبرها:
آخرین اخبار کرونا

بوشهر «آبی» شد/ فوت یک بیمار دیگر در استان/ آمار مبتلایان در کشور + جدول رنگ بندی کرونایی جدید وزارت بهداشت

فکرشهر: طبق اعلام امروز وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، مرکز استان بوشهر در رنگ بندی جدید کرونایی، «آبی» شده است...

فکرشهر: طبق اعلام امروز وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، مرکز استان بوشهر در رنگ بندی جدید کرونایی، «آبی» شده است.

به گزارش «فکرشهر»، امروز ـ جمعه ۱۹ دی‌ماه ۹۹ ـ وزارت بهداشت رنگ بندی جدیدی برای وضعیت کرونایی مراکز استان های کشور اعلام کرده که طبق آن، شهر بوشهر که پیش از این پرخطرترین شهر استان بوشهر محسوب می شد، در کنار قم، مشهد، زاهدان، اهواز و ایلام، با رنگ «آبی» و عنوان «کم خطر» اعلام شده است و به نظر می رسد با توجه به آبی شدن پر خطرترین شهر استان بوشهر می توان این رنگ را به تمام نقاط استان نیز تسری داد؛ این در حالی است که طبق اعلام دبیر ستاد مبارزه با کرونای استان بوشهر، امروز نیز یک فوتی در این استان ثبت شده است.

سعید کشمیری امروز با بیان این که «تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر تا تاریخ جمعه ۱۹ دی‌ماه ۷۹ نفر است» افزود: در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۴ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که خوشبختانه از این تعداد بستری شده، مورد مثبت کرونا ثبت‌نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ بیمار در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند که از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه ۱۳ نفر در وضعیت تنفس با دستگاه قرار دارند.

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ۱۹ دی‌ماه گفت: متأسفانه امروز تنها مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر بانوی ۷۳ ساله‌ای باسابقه دیابت و فشارخون بود.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۴۲ نفر در استان بوشهر براثر ابتلا به این ویروس جان خود را ازدست‌داده‌اند که از این تعداد ۷ مورد مشکوک به کرونا بوده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۱۶ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

کشمیری خاطرنشان ساخت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۷۷۵۷ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

آخرین آمار کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت ـ سیما سادات لاری ـ نیز روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۹ دی ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۸۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۱۴ نفر رسید.

 وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۱۸ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۸ هزار و ۶۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. همچنین ۴۷۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تا کنون ۸ میلیون و ۴۴ هزار و ۷۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۴ شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

رفتار کرونا قابل پیش بینی نیست

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تجربه مبارزه بشر با ویروس کووید ۱۹ به خوبی اثبات می‌کند که رفتار این ویروس مطلقا قابل پیش بینی نبوده و هر لحظه می‌تواند سیستم‌های بهداشت و درمان دنیا را غافلگیر کند.

مشارکت مردمی موثرترین عامل مبارزه با کرونا

وی افزود: از طرفی مشارکت‌های مردمی به عنوان موثرترین عامل مبارزه با کووید ۱۹ در جهان هستند و هرگونه تلاش از طرف پرسنل خدوم نظام سلامت بدون همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی، به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

کرونا مهمان مردم دنیاست

لاری بیان کرد: ویروس کرونا فعلا تمام شدنی نیست و همچنان مهمان مردم دنیاست. امیدواریم با استمرار و تقویت وفاق و همدلی ایجاد شده میان مردم کشورمان با پرسنل نظام سلامت در جهت شکست بیماری و پرهیز از هرگونه عادی انگاری شرایط، شاهد تداوم روند کاهشی بیماری در اقصی نقاط کشور پهناورمان باشیم.

دیدگاه خود را بنویسید