دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۱۳۱۴۶۳
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۲

فکرشهر: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های سلامت در محلات جنوبی بوشهر تقویت می‌شود.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، عبدالکریم جمیری صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست خود با وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها و بهبود شاخص‌های بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه بوشهر گناوه و دیلم از اولویت‌های نخست بنده در طول این دوره از مجلس و دوره نهم بوده و این موضوع را به صورت هفتگی در دستور کار خود قرار داده ام.

وی افزود: پیرو نشست‌های متعدد با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بازدیدهای میدانی صورت گرفته از مراکز بهداشتی و درمانی حوزه انتخابیه، نشستی با وزیر بهداشت و درمان برگزار شد و برخی از مشکلات حوزه سلامت استان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک ساختمان درمان بستر با همکاری شرکت عمران عالی شهر و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهر عالی شهر ساخته شده ولی اعتباری برای تأمین تجهیزات آن در نظر گرفته نشده بود.

وی افزود: در نشست با وزیر بهداشت و درمان این موضوع را پیگیری کردیم و با موافقت وزیر محترم قرار شد ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز این مجموعه درمانی اختصاص داده شود. امیدواریم با تزریق این بودجه به زودی شاهد راه اندازی این مرکز باشیم.

جمیری گفت: موضوع دیگری که در این نشست پیگیری شد تجهیز و تعمیر بیمارستان شهدای خلیج فارس و بیمارستان‌های گناوه و دیلم بود. از وزیر بهداشت قول گرفتیم تا پایان سال ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیز در این خصوص به دانشگاه علوم پزشکی استان تزریق شود.

وی با اشاره افزایش جمعیت در محلات جنوبی بوشهر خصوصاً تنگک ها اذعان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته توجه کمی به حوزه بهداشت در محلات جنوبی شده است، در نشستی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم مشکلات این مناطق مورد بررسی قرار گرفت و مجوز تخصیص پنج میلیارد تومان بودجه به مرکز خدمات جامع سلامت تنگک بوشهر را گرفتیم.

جمیری ادامه داد: قرار شد این بودجه بعد از واریز به حساب وزارت بهداشت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار بگیرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از این نیز مجوز تخصیص ۱۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل دانشکده دندان پزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را دریافت کردیم.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر