شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان:
کد خبر: ۱۳۲۳۲۸
دوشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۸

فکرشهر: رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: اولین برداشت عضو کنگان در سال جاری در بیمارستان امام خمینی انجام شد که سومین برداشت عضو تاریخ این بیمارستان است.

به گزارش فکرشهر، دکتر سیده انسیه سجادی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اولین برداشت عضو کنگان در سال جاری در بیمارستان امام خمینی ره انجام شد که سومین برداشت عضو تاریخ این بیمارستان می‌باشد.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ضمن تشکر از ایثار خانواده مادر مهربان دیری، از تلاش‌های تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه و زحمات همکاران در بخش آی سی یو و اتاق عمل بیمارستان امام خمینی قدردانی کرد.

رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن حضور در جراحی برداشت عضو اضافه کرد: از ابتدا تا کنون ۱۰۳ امین اهدا عضو در استان بوشهر صورت گرفته است که این جراحی نهمین برداشت عضو سال جاری در استان به شمار می‌رود.

علیرضا باقری اظهار داشت: بی‌شک اهدا عضو ماحصل ایثار خانواده‌هایی است که در بدترین شرایط روحی خود حاضر به بخشش می‌شوند تا بتوانند بدین وسیله جان دوباره‌ای به دیگر بیماران ببخشند.

وی گفت: اهدا کننده عضو، بانوی ۳۹ ساله از شهرستان دیر بود که متأسفانه به دنبال خونریزی وسیع مغزی دچار مرگ مغزی شد و پس از انتقال وی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان و علی رغم تلاش‌های همکاران پزشک و پرستار متأسفانه مرگ مغزی بیمار تأیید شد.

وی یادآور شد: با رضایت خانواده مهربان آن مرحومه در خصوص اهدا عضو، مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه ضمن هماهنگی‌های لازم با تیم پیوند شیراز با حضور آقای دکتر اسلامیان، ارگان‌های کبد و کلیه‌های وی برداشت شد وبا توجه به مسدود بودن جاده کنگان به شیراز در محور فیروزآباد، با همکاری مرکز مدیریت اورژانس استان، بالگرد اورژانس ۱۱۵ ارگان‌های برداشت شده را به همراه جراح به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز منتقل کردند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر