پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای کاهش هدر رفت آب از طریق بخش خصوصی تا مبلغ یک‌هزارمیلیارد ریال طرح توسعه و نوسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر در دست پیگیری است .\n\nبه گزارش فکرشهر، کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست با مدیران آبفای استان بوشهر با بیان اینکه کاهش هدر رفت آب یکی از سیاست‌های مهم شرکت آبفا است اظهار داشت: میزان هدر رفت آب در شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر بالای 38 درصد است.
کد خبر: ۱۴۹۴۲
چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای کاهش هدر رفت آب از طریق بخش خصوصی تا مبلغ یک‌هزارمیلیارد ریال طرح توسعه و نوسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر در دست پیگیری است .

\n\n

به گزارش فکرشهر، کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست با مدیران آبفای استان بوشهر با بیان اینکه کاهش هدر رفت آب یکی از سیاست‌های مهم شرکت آبفا است اظهار داشت: میزان هدر رفت آب در شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر بالای 38 درصد است.

\n\n

وی با بیان اینکه هدر رفت آب شامل پوسیدگی شبکه آبرسانی، استفاده غیرمجاز و بدون کنتور از آب شبکه، خرابی کنتورها و نشتی خطوط آبرسانی است خاطرنشان کرد: در شهرهای استان بوشهر از حدود 4 هزار کیلومتر شبکه آبرسانی بیش از یک‌هزار و 200 کیلومتر آن فرسوده است که نیاز به بازسازی دارد.

\n\n

یاکیده افزود: برای نوسازی یک‌هزار و 200کیلومتر شبکه فرسوده شهرهای استان بوشهر به بیش از یک‌هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

\n\n

مدیرعامل شرکت آبفای استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات این شرکت جوابگوی اجرای طرح‌های نوسازی شبکه توزیع آب نمی‌باشد گفت: مشارکت بخش خصوصی دراین حوزه با ترکیب در دیگر فعالیت‌های خدمات بهره‌برداری از سیاست‌های مهم  و در دستور کار شرکت است.

\n\n

یاکیده از پیگیری برای همکاری بخش خصوصی در توسعه و نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای برازجان و بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح، بخش خصوصی تا یک‌هزار و 50 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند. 

\n\n

وی بیان کرد: مجوز استفاده از خرید تضمینی آب تا مبلغ یک‌هزار و 50 میلیارد ریال ، توسط معاون آب و آبفا وزارت نیرو برای کاهش هدررفت آب در دو شهر بوشهر و برازجان برای اجرای طرح مذکور صادر شده است .

\n\n

وی افزود: علاوه بر مشارکت بخش خصوصی ، برنامه ریزی لازم توسط شرکت آب و فاضلاب استان برای نوسازی 30 کیلومتر از شبکه آبرسانی انجام شده که برای تحقق این مهم 45 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

\n\n

منبع:تسنیم

\n

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر