دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
فکرشهر: اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که این جنبش طرح جامعی را در مورد وضعیت کنونی به طرف‌های مقابل ارائه کرده است که از توقف جنگ، سپس بازگشایی کامل گذرگاه‌ها و پس از آن انعقاد قرارداد مبادله اسرا آغاز می‌شود با پایان اشغالگری به تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف ختم شود...
کد خبر: ۲۰۰۰۹۲۸
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰

فکرشهر: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از طرح چند ماده‌ای برای پایان جنگ خبر داد که شامل توقف جنگ و بازگشایی کامل گذرگاه‌ها و مبادله اسیران می‌شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که این جنبش طرح جامعی را در مورد وضعیت کنونی به طرف‌های مقابل ارائه کرده است که از توقف جنگ، سپس بازگشایی کامل گذرگاه‌ها و پس از آن انعقاد قرارداد مبادله اسرا آغاز می‌شود با پایان اشغالگری به تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف ختم شود.

هنیه تصریح کرد که ملت و مجاهدان ما همچنان با قدرت و اقتدار به نبرد با اشغالگران ادامه می‌دهند.

وی افزود جنگ غزه جنگی سرنوشت‌ساز بین نازی‌های جدید و استعمارگران و ملت‌های آزادیخواه و معتقدان به صلح و تسامح است و در برابر ایستادگی اسطوره‌ای ملت فلسطین سر تعظیم فرو می‌آوریم.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هنیه خاطر نشان کرد ثبات و پایداری ملت فلسطین، طرح‌های دشمن برای نکبتی دیگر در فلسطین را به شکست کشاند.

وی گفت گردان‌های قسام با شجاعت و قهرمانانه با دشمن اشغالگر مقابله می‌کنند و شایسته تقدیر هستند. خطاب به دشمنان می‌گویم شما روز هفتم اکتبر شکست خوردید و اکنون در حمله زمینی به غزه هم شکست خوردید.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود تلاش‌های دشمن برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود با ارتکاب جنایات وحشیانه علیه ملت فلسطین، هرگز این رژیم را از شکست مفتضحانه خود در نبرد طوفان الاقصی نجات نمی‌دهد. بار‌ها به طرف‌های بین‌المللی اعلام کردیم که ادامه تعرض و تجاوزات نتانیاهو علیه مسجد الاقصی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه، هشدار می‌دهیم که نتانیاهو آماده است تا برای حفظ آبروی خود،‌تر و خشک را با هم بسوزاند، افزود دولت‌های مختلف اسرائیلی همگی در تحقق وعده‌های خود شکست خوردند.

هنیه تاکید کرد دشمن صهیونیستی بهای سنگینی خواهد پرداخت تا به اشتباه خود پی ببرد از جمله اینکه زندگی شماری از اسرایش نزد ما به خطر خواهد افتاد.

وی تصریح کرد منطقه و جهان امنیت و آرامش نخواهد داشت تا زمانی که ملت فلسطین به حقوق مشروع خود و در راس آن آزادی و بازگشت دست نیابد.

هنیه با بیان اینکه اسرای اسرائیلی همانند مردم غزه در معرض بمباران و حمله قرار دارند، تاکید کرد دست تمام جبهه‌های مقاومت در لبنان، عراق، یمن و سوریه را به خاطر مواضع ارزشمند و مبارزه مشروع خود می‌فشارم.

وی در ادامه گفت به طرف‌های میانجی ابلاغ کردیم که این جنگ و جنایت‌ها باید سریعا متوقف شود.

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود بر ضرورت بازگشایی گذرگاه رفح از هر دو جهت به اعتبار اینکه گذرگاهی مصری فلسطینی است، تاکید داریم.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر