پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۲۰۰۱۱۷۸
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰

فکرشهر: با حضور مقامات و اعضای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری؛ مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شد.

به گزارش فکرشهر از شورای نگهبان، مراسم ترحیم همسر آیت‌الله احمد جنتی صبح امروز در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.مراسم ترحیم همسر آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح روز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

در این مراسم قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، خاتمی، حسینی بوشهری و کعبی از هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و تعدادی از نمایندگان این مجلس، بهادری‌جهرمی، زلفی‌گل، اسلامی، دهقان و قاضی‌زاده هاشمی از اعضای دولت و تعداد دیگری از شخصیت‌ها و مقامات کشوری همچون امامی کاشانی حضور داشتند.

سیداحمد خاتمی در این مراسم با اشاره به آیه ۹۶ سوره نحل اظهار داشت: هر انسان دارای دو جنبه زمینی و ملکوتی است. جنبه زمینی یا مُلکی انسان با مرگ پایان می‌یابد، اما جنبه ملکوتی انسان ابدی است و با مرگ پایان نمی‌یابد که برخی دارای جنبه ملکوتی سعادتمندانه و برخی دارای جنبه ملکوتی شقاوتمندانه هستند.

وی براساس همین آیه از قرآن کریم عنوان کرد: هر فرد به هر میزان که اعمالش خدایی باشد، باقی می‌ماند و به هر میزان که خدایی نباشد، از بین می‌رود و تباه می‌شود؛ این موضوع تنها به انسان‌ها اختصاص ندارد. مسجد قبا ماندنی شد، اما مسجد ضرار افتتاح نشد و حتی پیامبر اکرم (ص) عمار را فرستادند تا مسجد را تخریب کنند.

این عضو فقیه شورای نگهبان درباره انقلاب اسلامی نیز گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب خدایی به تمام معنا بود؛ بدین معنا که رهبر، مردم، شعار‌ها و انگیزه‌ها الهی بودند. امام خمینی (ره) فرمودند که تمام مقصد ما، مکتب ماست.

وی با انتقاد از برخی افراد که عنوان می‌کنند انقلاب در سراشیبی سقوط قرار دارد، بیان داشت: انقلاب اسلامی مردم بزرگ ایران در حال صعود است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، آینده این انقلاب از گذشته‌اش روشن‌تر خواهد بود. انقلابی که الهی باشد در سراشیبی سقوط نبوده و نخواهد بود. نهضت اسلامی مردم ایران همچون خورشید درخشیده و خواهد درخشید.

این عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین در ابتدای صحبت‌هایش به مجاهدت‌های آیت‌الله جنتی در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن اشاره کرد و گفت: صبر و شکیبایی ایشان در برابر حوادث و اتفاقات بی‌نظیر است و این فقیه بزرگوار همواره در طول زندگی خود مجاهدانه زیسته‌اند.

گفتنی است؛ در ابتدای این مراسم نیز حاج مرتضی طاهری از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت پرداخت.

نظرات بینندگان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۳
روحش روحش شاد
ارسال نظر