پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیر منابع آب شهرستان دشتستان گفت: ۱۸ مورد از تصرف غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های شهر برازجان آزادسازی شد...
کد خبر: ۲۰۰۱۴۵۸
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹

فکرشهر: مدیر منابع آب شهرستان دشتستان گفت: ۱۸ مورد از تصرف غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های شهر برازجان آزادسازی شد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، نعمت‌اله نجاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز چهارشنبه و با توجه به پیش‌رو بودن فصل بارندگی استان بوشهر، اقدامات متعددی در حوزه کنترل سیلاب و کاهش خسارات آن در شهرستان دشتستان انجام شد.

وی افزود: در سطح شهر برازجان رودخانه‌ها و آبراه‌های متعددی وجود دارد که گسترش بافت شهری موجب نزدیکی هرچه بیشتر محل زندگی مردم به نقاط سیل خیز شده است.

مدیر منابع آب شهرستان دشتستان خاطر نشان کرد: در این حال برخی اقدامات از جمله ساخت و ساز غیرمجاز، ایجاد سازه‌های تقاطعی غیر استاندارد و تخلیه نخاله در آبراه‌ها موجب تشدید سیلاب و افزایش خسارت‌های آن می‌شود.

نجاتی با اشاره به آزادسازی مقاطع مختلف آبراه‌ها و مسیل‌ها با اولویت شهر‌ها و روستا‌ها گفت: فرآیند آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها با هدف صیانت از کانون‌های جمعیتی و عبور ایمن سیلاب‌ها به طور مستمر در شهرستان دشتستان انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: صبح امروز نیز در عملیاتی فراگیر ۱۸ مورد تصرف غیرمجاز در آبراه‌ها و مسیل‌های R۲ و R۴ شهر برازجان به وسعت بیش از ۱۲ هزار مترمربع انجام شد.

مدیر منابع آب شهرستان دشتستان با تقدیر از همراهی ارگان‌های مختلف گفت: همکاری دستگاه قضائی، نهاد‌های امنیتی، شهرداری برازجان و همراهی ارزشمند نیرو‌های انتظامی، نقطه عطفی در مسیر صیانت از انفال عمومی و اموال مردم در برابر حوادث غیرمترقبه است.

نجاتی در پایان از مردم شهرستان دشتستان درخواست کرد پیش از هرگونه ساخت و ساز، نسبت به استعلام وضعیت حریم و بستر رودخانه‌ها و آبراه‌ها اقدام کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر