پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۱۶۷۲
سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷

فکرشهر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تأکید بر فعال شدن خانه‌های یاریگران زندگی روستایی با رویکرد پیشگیری و مقابله با اعتیاد در استان گفت: آگاهی‌بخشی به جامعه از اهداف مهم راه‌اندازی و فعال‌شدن خانه‌های یاریگران زندگی است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، اکبر پورات ظهر امروز در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر و توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: در راستای استفاده از ظرفیت خیرین و به منظور صیانت، توانمندسازی و اشتغال بهبودیافتگان نسبت به شناسایی خیرین و راه‌اندازی مجمع خیرین یاریگران زندگی در استان تسریع شود.

وی با تأکید بر فعال کردن خانه‌های یاریگران زندگی روستایی و تکمیل سهمیه راه‌اندازی کانون‌ها در شهرستان‌ها توسط فرمانداران افزود: خانه‌های یاریگران زندگی با رویکرد پیشگیری و مقابله با اعتیاد و آگاهی بخشی به جامعه در روستا‌ها راه‌اندازی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: همچنین تمرکز دستگاه‌های اجرایی در محلات کم برخوردار شهری و روستایی و اجرا مطلوب برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری با اولویت محلات کم‌برخوردار به‌صورت مستمر انجام گیرد. همچنین باید نظارت و بازرسی محسوس و نامحسوس از عطاری‌ها به‌صورت منظم انجام شود و با عطاری‌های متخلف برخورد لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه اعضای کمیته توسعه مشارکت‌ها، خیرین را به شورا معرفی کنند، گفت: اخیراً در راستای توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد، سمن‌های عضو شورا در کارگاه آموزش منطقه‌ای در اصفهان شرکت کردند. در ۶ ماهه سال جاری تعداد ۳۵۲ نفر از افراد آسیب‌دیده از اعتیاد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند.

پورات خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد برای خانواده‌ها توسط سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان انجام شده است. همچنین خدمات مشاوره اشتغال رایگان برای افراد آسیب‌دیده از اعتیاد توسط سازمان‌های مردم‌نهاد و خدمات درمان رایگان برای افراد بی‌بضاعت توسط سازمان‌های مردم نهاد در استان به‌صورت مستمر در حال انجام است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر