چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۱۸۸
جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۷

فکرشهر: نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تلاش جدی برای پرداخت مطالبات کشاورزان صورت گیرد.

به گزارش فکرشهر از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار از جبهه مقاومت شکست سنگینی خورده است اضافه کرد: در عملیات تروریستی در کرمان جهان استکبار به یک گروه تروریستی «داعش» دستور می‌دهد که مسئولیت این جنایت را بپذیرد در واقع وقتی داعش این عملیات برعهده می‌گیرد به معنای طراحی این برنامه از سوی جهان استکبار و رژیم اشغالگر قدس است، چون این کشور‌ها آن را تولید و ایجاد کرده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با بیان اینکه آمریکا، انگلیس، رژیم اشغالگر قدس از نام شهید سلیمانی هراس دارند گفت: این کشور‌ها از مکتب شهید سلیمانی می‌ترسند، زمانی شهید سلیمانی در دنیا بود مانند یک مالک اشتر به جان ظالمان و تروریست‌ها افتاده بود و اکنون که شهید شده از مکتب آن ترس دارند، لذا رهروان مکتب شهید سلیمانی را ترور می‌کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، اضافه کرد: مردم ایران اسلامی تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری هر کدام از آن‌ها یک سلیمانی هستند.

امام جمعه بوشهر، حضور باشکوه مردم در مراسم چهارمین سالگرد شهید سلیمانی را نماد رهروی از این شهید والامقام و حمایت از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و حمایت از خط مقاومت دانست و تصریح کرد: این حضور باشکوه مردم در مراسم سالگرد شهید سلیمانی نشان دادن جنایات استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: پس از جنایت ترور در گلزار شهدای کرمان، یک ساعت پس از آن حادثه و روز بعد آن حضور مردم در گلزار شهدای کرونا باشکوه‌تر شد و یک نفر پا پس نگذاشت.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه همه ملت ایران یکصدا هستند که راه شهید سلیمانی تعطیلی ندارد افزود: راه شهید سلیمانی تا زمان نابودی رژیم اشغالگر قدس، آمریکا، انگلیس ادامه دارد.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر، ملت ایران را ملت امام حسین علیه‌السلام دانست و تصریح کرد: شما می‌خواهید با این اعمال تروریستی راه انقلاب که تجسم آن در راه امام راحل و تجلی آن در مکتب شهید سلیمانی است متوقف کنید همانگونه که راه حسین علیه‌السلام با شهادتش مسدود نشد و مکتب سیدالشهدا «هیهات من الذله» همواره ادامه دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با بیان اینکه ایجاد رعب و وحشت با انجام عملیات تروریستی می‌خواهند در آستانه انتخابات مردم ناامید و مأیوس کنند گفت: ملت ایران در طول تاریخ انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها سربلند بیرون آمده‌اند از این بحران‌ها هراس و واهمه ندارند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، شعار مرگ آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل غاصب را شعار همیشگی مردم تا نابودی آنان دانست.

امام جمعه بوشهر، در ادامه با قدردانی جوانان استان بوشهر در برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف مردم در جشن میلاد فاطمه زهرا (س) حماسه آفریدند و مردمی شدن این برنامه‌ها و مردم پایه بودن آن کار بزرگ محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: از مسئولان در رابطه با ایجاد زیرساخت‌ها مانند آب و برق و دیگر امور که از دست مردم خارج است آماده کنند تا جوانان در برگزاری مراسم ائمه طهارت علیه‌السلام نشان دهند مردم پایه‌گی فرهنگ اسلامی چقدر ارزش دارد.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه کارگران از اقشار ضعیف جامعه هستند گفت: اکنون در بسیاری از شرکت‌ها، پیمانکاری‌ها، برخی از مراکز صنعتی حقوق کارگران به‌موقع پرداخت نمی‌شود.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی گفت: در شرایطی که تورم و مشکلات معیشتی در جامعه است پرداخت نشدن به‌موقع حقوق کارگران ظلم محسوب می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، از مسئولان و متصدیان مجموعه‌های یاد شده خواست حقوق کارگران استان به موقع پرداخت و مجموعه‌های نظارتی نیز ضمن تقویت نظارت‌ها با متخلفان به شدت برخورد کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، ادامه داد: کارگران و نیروی ضعیف جامعه نباید معطل دریافت حقوق پس از این زحمت و خدمات باشد، چراکه این افراد در ابعاد گوناگون مشکلات اقتصادی دارند و نباید حقوق آنان با تأخیر پرداخت شود.

امام جمعه بوشهر، با تأکید بر تسریع در تصویب قانون عفاف و حجاب افزود: از مسئولان مربوطه، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، سران قوا، قرارگاه‌های عفاف و حجاب ملی، استانی و شهرستانی تقاضا می‌شود قانون جدید عفاف و حجاب سریع تصویب شود و تا تصویب آن، قانون فعلی عفاف و حجاب در جامعه اجرایی شود.

وی اضافه کرد: مردم توقع دارند بر اساس امور دینی، ارزش‌ها، آرمان‌های انقلاب در زمینه عفاف و حجاب، از تمامی ناهنجاری‌های هویدا و پنهان با ورود قانونی و جدی جلوگیری شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر