پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر با اشاره به توقیف لنج صیادی ترال در نوار ساحلی شمال استان خبر داد و گفت: این شناور که اقدام به صید با روش ترال می‌کرد توقیف و ناخدای آن بازداشت شد...
کد خبر: ۲۰۰۳۴۰۲
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰

فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر با اشاره به توقیف لنج صیادی ترال در نوار ساحلی شمال استان خبر داد و گفت: این شناور که اقدام به صید با روش ترال می‌کرد توقیف و ناخدای آن بازداشت شد.

به گزارش فکرشهر، سرهنگ عبدالکریم غلامی در گفت وگویی با تسنیم، با بیان اینکه زیستگاه آبزیان در خلیج فارس خسارت دیده است اظهار داشت: یکی از عوامل مهم کاهش ذخایر در زیستگاه‌های آبزیان خلیج فارس صید غیرمجاز به روش ترال است که این شیوه صید ممنوع است.

وی با بیان اینکه صید ترال در زمان آزادسازی صید میگو با صدور مجوز از سوی شیلات استان بوشهر امکان‌پذیر است گفت: شناور‌هایی که اقدام به صید ترال به‌صورت غیرمجاز می‌کنند تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر از توقیف لنج صیادی ترالر در سواحل و بنادر شمالی استان خبر داد و بیان کرد: گشت دریایی مرزبانی و دریابانی شهرستان دیلم یک فروند شناور صیادی که از اسکله آبادان خروج کرده بود و در صیدگاه بحرگانسر دیلم در خلیج فارس اقدام به صید به روش ممنوعه ترال کرده بود توقیف کردند.

سرهنگ غلامی با بیان اینکه این عوامل این شناور تحویل شیلات استان بوشهر شده است گفت: از این شناور مقداری آبزیان که به روش ترال صید شده بود توقیف شد.

وی از مجازات عوامل صید ترال توسط دستگاه قضا خبر داد و افزود: شناور‌هایی که اقدام به صید غیرمجاز ترال می‌کنند ضمن اینکه شناور توقیف می‌شود، دست‌اندرکاران با تشکیل پرونده در اختیار دستگاه قضا قرار می‌گیرند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر ضمن قدردانی از مأموران دریابانی در برخورد با عوامل صید ترال گفت: در توقیف شناور صیادی در نوار ساحلی شمال استان بوشهر بلافاصله حسب دستور مقام قضائی تمام محصولات و ادوات غیرمجاز شناور تخلیه و ضمن توقیف شناور و بازداشت ناخدا برای معرفی به مرجع قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر