شنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۴۲۷
جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱

فکرشهر: معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: پرداخت عوارض آلایندگی مطالبه جدی مردم این استان است که باید مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد.

به گزارش فکرشهر، محمدهادی رستمیان در گفت وگو با ایرنا افزود: باتوجه به میزبانی استان بوشهر از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، الزام‌هایی باید برای حفظ آب، خاک، محیط زیست و پوشش گیاهی حوزه‌های فعالیت این صنایع لحاظ شود.

وی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست باید در مورد کارکرد صنایع مستقر در پارس جنوبی به تعریف دقیقی برسد تا از فلرسوزی‌های غیرنرمال جلوگیری شود.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر تصریح کرد: در همین راستا با تعریف ساز و کارهایی، شرکت‌های متخلف در حوزه فلرسوزی معرفی شده و درفهرست صنایع آلاینده قرار گیرند.

رستمیان ادامه داد: با توجه به وجود پسماند‌های زیاد صنعتی در منطقه که آب و خاک را متاثر کرده سازمان‌های حفاظت محیط زیست و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باید آزمایشگاه جامع محیط زیست را در شهرستان‌های میزبان این صنایع دایر کنند تا اقدام‌های پیشگیرانه و بازدارنده اجرایی شود.

وی یادآور شد: دریافت عوارض آلایندگی مطالبات جدی و دیرینه مردم استان بوشهر از بدو استقرار صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در این استان بوده که چندین سال است این عوارض پرداخت نشده است.

رستمیان ادامه داد: برای جلوگیری از آلودگی منابع آب و خاک رعایت استاندارد‌های زیست محیطی توسط صنایع ضروری است.

رستمیان گفت: همچنین سازمان حفاظت محیط زیست باید نسبت به تاثیرپذیری برخی شهرستان‌های استان بوشهر از صنایع آلاینده استان‌های همجوار ورود و میزان و حدود آن را مشخص کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر