چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۵۰۷
يکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶

فکرشهر: آیین گرامیداشت ۱۴ شهید افغانستانی حادثه تروریستی کرمان با حضور افغانستانی‌های مقیم بوشهر، استاندار و شماری از مردم و مسئولان در مسجد توحید بوشهر برگزار شد.

به‌گزارش فکرشهر از صداوسیما، ۱۴ تن از شهدای حادثه تروریستی کرمان که در چهارمین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی رخ داد، افغانستانی بودند که صبح شنبه آیین گرامیداشت این ۱۴ شهید با همکاری اداره‌کل امور اتباع و مهاجران خارجی و اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در مسجد توحید بوشهر برگزار شد.

استاندار بوشهر در این آیین با بیان اینکه جبهه مقاومت برای مقابله با زورگویی و زیاده‌خواهی شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر قدس شکل گرفته است، گفت: رزمندگان جبهه مقاومت، آمریکا را در جهان بی‌حیثیت کرده‌اند.

احمد محمدی‌زاده افزود: در این مراسم حضور مردم شیعه، اهل تسنن، ایرانی و افغانستانی نشان از اتحاد و وحدت اسلامی است.

او با بیان اینکه قتل‌عام مردم غزه به‌دست رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و کشور‌های غربی چیز جدیدی نیست، گفت: مشی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر کشور‌های غربی به‌عنوان دشمنان اسلام و خداوند، این بوده که همیشه قدرت و توسعه خودشان را در گرو کشتار دیگران جست‌وجو می‌کردند.

استاندار بوشهر با اشاره به گوشه‌ای از تاریخ جنایت شیطان بزرگ، رژیم اشغالگر قدس و کشور‌های مختلف غربی، اضافه کرد: غربی‌ها برای آن‌چه امروز در غزه اتفاق می‌افتد دست می‌زنند.

محمدی‌زاده با اشاره به شکل‌گیری جبهه مقاومت، بیان کرد: آن‌چه انقلاب اسلامی رقم زد شکل‌گیری یک جبهه مقاومت در برابر زورگویی و زیاده‌خواهی آمریکا به‌عنوان شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر قدس بود.

او ادامه داد: آنان طرح‌ریزی کرده‌اند تا با کمک جریانات تندرو سلفی، داعشی و النصره‌ای، ضربه کاری را به جبهه مقاومت در سوریه و عراق بزنند، و این جبهه مقاومتِ شکل‌گرفته در مقابل آمریکا را از بین ببرند، اما آن رهبر حکیم و فرزانه با انتصاب فرماندهی سردار قاسم سلیمانی و حضور گروه‌های مقاومت از سراسر کشور‌های اسلامی، تهدید تاریخی را تبدیل به یک فرصت کردند.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش سردار شهید سلیمانی و جبهه مقاومت در مقابله با دشمنان، بیان کرد: با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی دوباره این تهدید برای انقلاب اسلامی و ملت‌های مسلمان منطقه و حتی بشریت به فرصت تبدیل شد.

محمدی‌زاده با اشاره به حضور برادران افغانی و لشکر فاطمیون در این مراسم به بیان برخی از حماسه‌آفرینی این لشکر پرداخت و گفت: لشکر فاطمیون به‌عنوان بخشی از محور مقاومت در سوریه و عراق در کنار دیگر لشکر‌های پاکستان، عراق، سوریه، لبنان و ایران، جزء لشکر‌های پیشتاز و عملیاتی در سوریه بود.

او ادامه داد: سخت‌ترین عملیات‌ها را رزمندگان لشکر فاطمیون در سوریه انجام می‌دادند و امروز کسانی که توطئه آمریکا و اسرائیل غاصب را در عراق و سوریه ناکام کردند، به‌دست مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی در کرمان، صنعا، غزه به شهادت می‌رسند.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه رزمندگان جبهه مقاومت حیثیت آمریکا در جهان را از بین بردند، تصریح کرد: جبهه مقاومت ابهت آمریکا و ابرقدرت‌ها را در هم شکست در این شرایط، طبیعی است که آمریکا و رژیم اشغالگر قدس، دشمنان خود را به شهادت برسانند؛ ولی در اراده شما اختلالی ایجاد نمی‌شود، و آنان بازنده این صحنه هستند و هر روز قدرت دشمنان ضعیف‌تر می‌شود.

احمد محمدی‌زاده با اشاره به دروغگویی کشور‌های جهان استکبار با مشارکت امپراطوری رسانه‌ای، گفت: این کشور‌ها با شعار‌هایی همچون حقوق بشر، دموکراسی، دفاع از حقوق زن و کودکان، به ملت‌ها دروغ داده بودند و امروز این دروغگویی آنان برای ملت‌های جهان آشکار شده و به تزویر و ریاکاری آمریکا و کشور‌های غربی پی برده‌اند و حقیقت واقعی انقلاب اسلامی را درک کرده‌اند.

او با بیان اینکه امروز همه ملت‌ها درک کرده‌اند که آمریکا شیطان بزرگ است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی و ملت‌های مسلمان در کنار ملت بزرگ فلسطین و مردم غزه قرار دارند.

استاندار بوشهر، ایران اسلامی را مهد دموکراسی، تمدن و مردم‌سالاری دینی دانست و بیان کرد: امروز همه ملت‌ها و دولت‌ها به اقتدار نظام اسلامی ایران و قدرت مقاومت در منطقه، و ناتوانی، تزویر و دروغگویی آمریکا پی برده‌اند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه همه مردم جهان به واقعیت‌ها پی برده‌اند و پیروزی جبهه حق بر قوم کافر از وعده‌های الهی است، افزود: دیگر آمریکا ابرقدرت نیست؛ شیر بی یال و دم محسوب می‌شود، اکنون آمریکا از فاصله دور یمن را بمباران می‌کند، ولی رزمندگان یمنی با دست خالی ناو‌های آنان را در دریای سرخ غرق می‌کنند.

او با بیان اینکه آنان از قدرت اسلامی و محور مقاومت هراس دارند تأکید کرد: ان‌شاءالله این محور مقاومت و این قدرت روزبه‌روز بیشتر می‌شود تا شاهد نابودی اسرائیل غاصب و دیگر دشمنان اسلام باشیم.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر