چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۵۶۹
دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴

فکرشهر: رئیس واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: نحوه ورود دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به بازار کار با رایزنی مراکز صنعتی استان تسهیل می‌شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، احسان بهمنیاری روز دوشنبه در دیدار با رئیس شرکت پترو پایدار ایرانیان و رئیس کارگاه پروژه پتروشیمی دماوند هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از پیشران‌های اقتصاد و صنعت است که آموزش در این دانشگاه ترکیبی از علم و فن است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه ای، عملی است، افزود: تنها ۳۰ درصد آموزش‌ها به‌صورت تئوری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.

رئیس واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: در این استان، سه آموزشکده فنی و حرفه‌ای وجود دارد که ۲ آموزشکده در بوشهر به تفکیک جنسیت و یک آموزشکده در شهرستان کنگان است که در مجموع با ۳۵۰۰ دانشجو ارائه خدمت به دانشجویان و جامعه می‌نماید.

رئیس واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای تلاش می‌کند از طریق تربیت تکنسین ماهر، شایسته و کارآفرین و نیز تعامل با صنایع استان، زمینه‌های لازم را برای کسب مهارت، ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان سرافراز میهن اسلامی فراهم کند.

وی با اشاره به مهارتی و آچار به دست بودن دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توجه به سطح کم توقعات به راحتی جذب بازار کار می‌شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر