جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۷۳۷
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱

فکرشهر: سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خارگ از کاهش ۳۵ درصدی حوادث ناشی از کار در جزیره خارگ خبر داد.

به گزارش فکرشهر، ایمان کارگرزاده در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با برنامه‌ریزی مدون واحد بازرسی کار این اداره طی سه سال گذشته و تهیه برنامه زمان بندی بازرسی ادواری از کارگاه‌های مشمول قانون کار و همچنین نظارت مستمر بازرس کار بر اجرای صحیح مقررات این قانون و آئین نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت کار، حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های جزیره خارگ ۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: حضور کارشناسان حفاظت فنی صلاحیت دار در کارگاه و شناسایی خطرات توسط آنان، اجرای صحیح دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت کار، تشکیل منظم کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، برگزاری آموزش‌های ایمنی عمومی و تخصصی متناسب با نوع کار کارگران و پیاده سازی فرهنگ ایمنی در محیط کار از مهم‌ترین عوامل در کاهش حوادث ناشی از کار می‌باشد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزیره خارگ تصریح کرد: مطابق ماده ۹۵ قانون کار، نظارت مستمر بر حوزه ایمنی کار و مسئولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرمایان گذاشته شده است. هر گاه بر اثر عدم رعایت مقررات مذکور از سوی کارفرما یا مسؤولان واحد حادثه‌ای رخ دهد، شخص کارفرما یا مسؤول مذکور از نظر کیفری و حقوقی و مجازات‌های مندرج در این قانون مسؤول است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر