جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۹۰۰
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲

فکرشهر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: هلدینگ خلیج فارس طرحی گردشگری مسکونی در حاشیه جاده "وفاق" حدفاصل کنگان و دیر را با ۱۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری اجرا می‌کند.

به گزارش فکرشهر، اسماعیل سجادی منش در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این طرح ایجاد کننده ظرفیتی ارزشمند برای جنوب کشور و بویژه استان بوشهر است که اشتغالی چند هزار نفری را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: همچنین با رایزنی‌های انجام شده پس از گذشت ۲۱ سال، حریم غیرمنطقی مسجد بردستان شهرستان دیر که برای ساخت و ساز شهروندان محدودیت‌هایی ایجاد کرده بوده، برداشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: این حریم برای فعالیت ساخت و ساز ده‌ها خانواده مشکلاتی را ایجاد کرده بود که با حمایت‌های وزارتخانه ابلاغ بازنگری در رفع محدودیت غیرقانونی انجام شده است.

سجادی منش ادامه داد: همچنین با انعقاد تفاهمنامه با شهرداری بردستان، قلعه تاریخی این شهر به بازارچه مشاغل خرد و خانگی اختصاص پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: در شهر دیر نیز توافقنامه‌ای با شهرداری دیر انجام شده تا بازارچه صنایع دستی در این شهر راه‌اندازی شود.

سجادی منش افزود: در مجموع تصمیم‌های بسیار خوبی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دیر گرفته شده که به تحول این بخش‌ها کمک شایانی می‌کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر