چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۲۶۴
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶

فکرشهر: در دومین روز از دهه مبارک فجر ۲ مدرسه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار و دیگر مسئولان استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، در دومین روز از دهه مبارک فجر مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای چغادک، در شهر چغادک با زیربنای ۱۳۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال و دبیرستان ۱۲ کلاسه متوسطه اول دخترانه عفاف در شهر عالیشهر با ۱۹۰۰ مترمربع زیربنا و ۴۵ میلیارد ریال اعتبار با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

سید محمد حسینی در آیین افتتاح این مدارس یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی را بها دادن به علم و دانش عنوان کرد و افزود: امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی به تحصیل علم و دانش بسیار اهمیت می‌دادند، زیرا لازمه پیشرفت جامعه است.

وی افزود: وقتی صحبت از علم می‌شود یعنی خدمت به بشریت، پس باید به دانش‌آموزان اهمیت داده و شرایط تحصیل را برای آن‌ها فراهم کنیم که دولت عزم جدی در این زمینه دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان داشت: در برنامه هفتم و دریک برنامه ۵ ساله باید حداقل ۴۵ درصد دانش‌آموزان را به سمت هنرستان‌ها و حرفه‌آموزی هدایت کنیم و هنرستان‌ها باید در کنار واحد‌های صنعتی و پارک‌های علم و فناوری قرار بگیرند.

حسینی گفت: در دهه فجر امسال ۹۵۰ فضای آموزشی جدید در کشور افتتاح می‌شود که ۲۳ مدرسه آن مربوط به استان بوشهر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر نیز در این آیین گفت: تا سال ۱۴۰۶ باید هزار و ۸۰۴ کلاس درس در ۱۸ نقطه آموزشی استان ساخته شود.

ابراهیم احمدی افزود: تا امسال باید ۳۶۵ کلاس درس ساخته می‌شد در صورتی که تا کنون ۵۴۴ کلاس درس ساخته شده است.

فرماندار بوشهر هم گفت: فضای آموزشی در بوشهر کم است به‌گونه‌ای در مدارس به‌جای ۴۰۰ دانش‌آموز ۷۰۰ دانش‌آموز حضور دارند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در مهدیه امام خمینی (ره) بوشهر در جمع رای اولی‌ها حضور یافت و گفت: دشمنان به دنبال ایجاد ناامیدی و یاس بین مردم هستند که فضای مجازی هم این فرصت را بیشتر برای آن‌ها فراهم کرده است.

حسینی بااشاره به این‌که در برخی کشور‌ها رئیس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی می‌تواند مجلس را منحل کرد افزود: در جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود ندارد، زیرا مجلس کشور ما بسیار قوی، مستحکم است و صوری و فرمایشی نیست.

وی اضافه کرد: مجلس در کشور ما ایران آن قدر قوی است که یک چهارم نمایندگان مجلس می‌توانند از رئیس جمهور سوال کنند و یا کار استیضاح و تحقیق و تفحص را انجام دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان داشت: دشمنان از فرصتی برای ضربه بر پیکره نظام استفاده می‌کنند همان‌طور که سال گذشته ابتدا مسائل اقتصادی را پیش کشیدند و سپس موضوع زن، زندگی، آزادی را مطرح و برخی را تحریک کردند تا خیابان بیایند و حالا نیز می‌گویند داوطلب مجلس کم است تا مجلس و انتخابات را بی‌اهمیت جلوه دهند، در صورتی که به ازاء هر صندلی مجلس ۴۵ داوطلب داریم، اما مردم با مشارکت پرشور خود در انتخابات بار دیگر نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.

حسینی تاکید کرد: در انتخابات اصل بر مشارکت و انتخاب افراد دلسوزو کارآمد است که منافع کشور را بر منافع خود ترجیح دهند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر