پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۲۶۷
جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸

فکرشهر: امام جمعه موقت بوشهر گفت: با هدف رشد و رونق تولید در کشور، بانک‌ها باید بنگاه‌های اقتصادی متوسط و کوچک را دریابند و از آن‌ها حمایت تسهیلاتی داشته باشند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، حجت‌الاسلام علی اکبر اسماعیلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با اشاره به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در بین تولید کنندگان اظهار کرد: در کشور تمام ظرفیت لازم برای تولید وجود دارد که در صورت رفع موانع شرایط برای پیشرفت فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: منابع مالی بانک‌ها به دست بنگاه‌های کوچک و متوسط برسد تا زمینع برای رشد و رونق تولید فراهم شود و منابع مالی باید براساس عدالت توزیع و همچنین برای صادرات تولید تسهیلگری لازم اعمال شود.

اسماعیلی افزود: برش استانی صحبت‌های رهبر معظم انقلاب برای مشکلات حوزه صنعت و تولید تهیه شود تا مشکلات حل و گره‌گشایی لازم در این حوزه محقق شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت تقارن بعثت نبی اکرم و دهه فجر انقلاب یکی از برکات بزرگ بعثت رسول اکرم (ص) بود که مردمی استوار و الهام از پیامبر اکرم اهداف نورانی اسلام را تحقق بخشید.

وی افزود: در راس اهداف بعثت حکمرانی بزرگ توحیدی و بندگی الهی بود که این مهم تنها با مناسبات سیاسی و اجتماعی قابلیت تحقق پیدا می‌کند.

اسماعیلی عنوان کرد: قانون و شریعت این حکمرانی کتاب الهی است و انقلاب اسلامی در راه همان اسلام مدنظر پیامبر عظیم الشان است.

وی گفت: خداوند بزرگوار به امام راحل توفیق داد تا خط مستمر بعث نبوی را با ایستادگی و آمدن مردم به صحنه را در این برهه حساس زمانی ترسیم کند.

اسماعیلی عنوان کرد: اگر ما با دشمنان این مردم دشمن و "مرگ بر آمریکا می‌گوییم" این رویکرد نیز بر گرفته از قرآن به عنوان کتابی آسمانی است.

وی گفت: دنیا امروز، دنیای اقتدار است و اگر با دولت متخاصم دشمنی شده برگرفته از قرآن بوده و اساس نظام جمهوری اسلامی حرکت به سمت دولت اسلامی و عدالت است که باید به طلوع عدالت حضرت مهدی (عج) منتهی شود.

اسماعیلی افزود: پیشرفت‌های گوناگون از جمله صدور انقلاب به عنوان رایحه خوش بهاری در جای جای دنیا بر گرفته عطر انقلاب اسلامی است که منجر شده کشور‌های خط مقاومت با صلاب در برابر دشمنان خود ایستادگی کنند.

وی اظهار کرد: دشمنان رفتنی و نابود می‌شوند، ولی‌ای کاش در این جنایت‌ها و کشتار مردمانی بی گناه در فلسطین برای خود عزت و آبرویی باقی می‌گذاشتند.

اسماعیلی با تاکید بر ضرورت مشارکت فعال در عرصه انتخابات عنوان کرد: همگان باید با مشارکتی پررنگ و فعال در انتخابات ۱۱ اسفندماه داشته باشند تا افرادی متدین، شجاع و دلسوز برای این منصب مهم و کلیدی انتخاب شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر