سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، تردد اهالی جزیره خارگ در وضعیت مطلوبی است...
کد خبر: ۲۰۰۴۳۳۲
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

فکرشهر: مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، تردد اهالی جزیره خارگ در وضعیت مطلوبی است.

به گزارش فکرشهر از مهر، عباس غریبی در گردهمایی کارکنان پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ به مناسبت دهه فجر با اشاره به مشکلاتی که پیشتر ساکنین جزیره خارگ در تردد داشتند، ابراز داشت: در حال حاضر وضعیت تردد مردم دارای وضعیت خوبی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران همچنین از تجهیز بیمارستان خارگ خبر داد و با بیان اینکه ما مسئول و متولی صادرات نفت خام و میعانات گازی هستیم، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی، صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی از مؤلفه‌های پیشرفت و قدرت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت پایانه‌های نفتی ایران دروازه ورود صنعت نفت به بازار جهانی است، افزود: این شرکت همواره در طول تاریخ تأثیرگذار بوده است و همکاران ما در مقاطع مهم حماسه ساز بودند.

غریبی بستن شیر‌های نفت در زمان انقلاب، مقاومت و ایثار در زمان جنگ تحمیلی و جلوگیری از قطع صادرات نفت حتی برای یک روز و همچنین صادرات نفت در زمان تحریم‌های ظالمانه را از حماسه سازی‌های کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران عنوان کرد.

غریبی با بیان اینکه صادرات نفت در دولت سیزدهم به اوج خود رسید، ابراز داشت: در ابتدای دولت سیزدهم صادرات نفت ۳۰۰ هزار بشکه در روز بود که هم اکنون این میزان بسیار بالاتر رفته است.

وی با بیان اینکه کارکنان صنعت نفت نباید دغدغه داشته باشند، ابراز داشت: در شرایطی که معیشت مردم دغدغه است، اما کارکنان صنعت نفت کم نگذاشتند.

این مقام مسئول به ایجاد سقف حقوق در مناطق عملیاتی اشاره کرد و گفت: این موضوع شاید همکاران ما را کم‌انگیزه کرده باشد، ولی هیچ وقت کم کار، کم اهمیت و بی انگیزه نکرده است.

انجام ۶۰۰ عملیات کشتی به کشتی در فراساحل

وی با بیان اینکه ایجاد سقف حقوق باعث بلا اثر شدن بسیاری وضعیت‌ها شده است، گفت: با این شرایط سطح تسهیلات، سابقه کار، پذیرش مسئولیت و مدیریت، ارزیابی عملکرد و فوق العاده شغل و اضافه کاری کم اثر شده است.

غریبی در حوزه صادرات با بیان اینکه در دوران تحریم ۶۰۰ عملیات کشتی به کشتی در فراساحل داشتیم، ابراز داشت: در دولت سیزدهم که افزایش صادرات داشتیم بسیاری از عملیات‌های ما در فراساحل انجام شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه ۲۱ پروژه نیمه تمام از سال‌های قبل داشتیم، گفت: هشت مورد از این پروژه‌ها تعیین تکلیف شدند که یا به اتمام رسیدند و یا آغاز به کار مجدد شدند و در وضعیت خوبی قرار دارند.

وی به افزایش یک و نیم میلیون بشکه‌ای صادرات نفت در دولت سیزدهم اشاره کرد و ابراز داشت: مخزن یک میلیون بشکه‌ای که به دلیل اختلاف بین کارفرما و پیمانکار چهار سال بلاتکلیف بود، تعیین تکلیف شد و به زودی به عملیات برمی گردد.

غریبی همچنین یکی از پروژه‌های حیاتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران را اعلان و اطفا حریق مخازن خارگ عنوان کرد و اظهار داشت: پس از ۱۶ سال به این پروژه مهم و حساس اعتبار دادند.

وی اعتبار این مگا پروژه را یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو اعتبار ارزی اعلام کرد.

غریبی با بیان اینکه برای نوسازی ناوگان شناوری اعتبارات بسیار خوبی تخصیص داده شد، گفت: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های فنی، عملیاتی و پشتیبانی تخصیص داده شد که موجب تحولی اساسی در شرکت پایانه‌ها خواهد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر