سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار ورزش
کد خبر: ۲۰۰۴۴۷۵
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴

فکرشهر: تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف قطر رفت.

به گزارش «فکرشهر» از ایسنا، در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه ۴۰ هزار نفری الثمامه به مصاف قطر میزبان رفت. این دیدار با نتیجه ۳ بر دو به سود ایران به پایان رسید تا قطر در مرحله فینال حریف تیم ملی اردن شود.

داور: احمد علی (کویت)

کمک داوران: عبدالله العنزی (کویت)، محمدزیرول (مالزی)

گل: سردار آزمون و علیرضا جهانبخش برای ایران - جاسم ابواسلام، اکرم عفیف و معز علی برای قطر

کارت زرد: مهدی ترابی، احسان حاج صفی و شجاع خلیل زاده (۲ کارت) از ایران - علی مختار و احمد فتحی از قطر

کارت قرمز: شجاع خلیل زاده از ایران

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، احسان حاج‌صفی، رامین رضاییان، سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی

سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب تیم قطر: مشعل برشم، پدرو میگوئل، علی مختار، محمد وعد، یوسف عبدالرزاق، اکرم عفیف، لوکاس مندز، همام احمد، معز علی، احمد فتحی، جاسم جابر

سرمربی: تین تین مارکز لوپز

نیمه اول

این دیدار با سوت احمد علی اماراتی آغاز شد.

ایران توسط سردار آزمون خیلی زود به گل رسید. پس از اینکه ضربه مهاجم ایران در محوطه جریمه حریف بلوکه شد، او توپ را با ضربه دیدنی قیچی برگردان از بالای سر لوکاس مندس عبور داد و اولین گل این بازی را به ثمر رساند.

حمله ایران در دقیقه ۱۲ خطرناک بود و پاس علیرضا جهانبخش در نزدیکی دروازه قطر به مهدی طارمی که قصد گلزنی داشت نرسید تا توپ خطرناک از کنار دروازه به بیرون برود.

در دقیقه ۱۷ جاسم ابواسلام گل تساوی را برای قطر به ثمر رساند. روی پاس اکرم عفیف به نزدیکی محوطه جریمه ایران، ضربه ابواسلام به عزت اللهی برخورد کرد و با غافلگیری علیرضا بیرانوند وارد دروازه ایران شد.

در دقیقه ۳۱ روی اشتباه امید ابراهیمی، اکرم عفیف در میانه میدان صاحب توپ شد و به سمت دروازه ایران حرکت کرد که با حضور کنعانی زادگان داخل چارچوب ضربه زد. ضربه او ابتدای توسط بیرانوند دفع شد و توپ بلوکه شد دوباره این بازیکن رسید که دومین ضربه او خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۳ دومین گل قطر به ثمر رسید. اکرم عفیف پس از دریافت توپ در نزدیکی محوطه جریمه ایران به سمت دروازه حرکت کرد و در بیان ۴ بازیکن ایران موفق شد با شوت محکم دروازه بیرانوند را باز کند.

در دقیقه ۲+۴۵ ضربه کنعانی زادگان روی ارسال کرنر سامان قدوس توسط لوکاس مندس از روی خط دروازه دفع شد. داور به دلیل اعتراض بازیکنان ایران این صحنه مشکوک به خطای پنالتی را بررسی کرد که مشخص شد خطایی صورت نگرفته است.

نیمه اول این بازی پس از پایان ۴ دقیقه وقت اضافه با برتری ۲ بر یک قطر به پایان رسید.

نیمه دوم

در دقیقه ۴۷ ضربه سعید عزت اللهی به دست احمد فتحی برخورد کرد که پس بررسی VAR، داور هم با نمایشگر کنار زمین آن را بررسی کرد و خطای پنالتی را به سود ایران اعلام کرد.

دومین گل ایران در دقیقه ۴۸ توسط علیرضا جهانبخش به ثمر رسید. پنالتی حساس ابتدای نیمه دوم را جهانبخش برخلاف شیرجه دروازه‌بان حریف وارد دروازه کرد تا حساب کار را دو بر دو کند.

پس از گل، علیرضا بیرانوند ضربه خطرناک بازیکن قطر را مهار کرد که روی ضربه کرنر به دنبال این مهار هم دروازه ایران دوباره تهدید شد، اما سعید عزت اللهی موفق شد توپ را از نزدیکی خط دروازه مهار کند.

سردار آزمون در دقیقه ۶۵ روی دروازه قطر فرصت سرزنی داشت که ضربه او با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

مشعل برشم در دقیقه ۷۴ به سختی ضربه سر خطرناک شجاع خلیل زاده را از نزدیکی تیرک افقی به بیرون فرستاد تا یک ضربه کرنر برای ایران به دست بیاید.

دقیقه ۷۶ روی ارسال از کناره‌ها ابتدای ضربه خطرناک مهدی طارمی دفع شد و سپس ضربه سر آزمون از روی خط دروازه دور شد.

بازی در این دقایق با فشار ایران روی دروازه حریف دنبال می‌شود و دقیقه ۷۸ ضربه خطر خطرناک محبی این بار با واکنش مدافعان دور شد.

در دقیقه ۸۲ قطر به سومین گل رسید. معز علی موفق شد در فضای خالی خط دفاعی ایران ضربه عبدالعزیز حاتم را دریافت کند و با یک ضربه زمینی دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند.

بازی تا دقیقه ۹۰ با برتری قطر دنبال شد و داور ۱۳ دقیقه وقت اضافه برای این نیمه در نظر گرفت.

کار برای ایران این در دقایق پایانی سخت شد و شجاع خلیل زاده به دلیل خطای روی اکرم عفیف ابتدا کارت زرد دریافت کرده بود، اما با بررسی VAR داور اماراتی او را در دقیقه ۳+۹۰ با کارت قرمز جریمه کرد.

در دقیقه ۱۳+۹۰ جدی‌ترین موقعیت ایران شکل گرفت که ضربه جهانبخش به تیرک عمودی برخورد کرد و سپس از محوطه جریمه قطر دور شد.

در دقیقه ۱۵+۹۰ مشعل برشم آخرین تلاش ایران برای گلزنی را دفع کرد و دروازه‌اش را بسته نگه داشت.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر