سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و مشکلات ناشی از کم‌آبی، دولت سیزدهم برای تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان، تاسیس آب شیرین کن و سدسازی را به صورت جهادی در دستور کار قرار داده است...
کد خبر: ۲۰۰۴۵۶۹
جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و مشکلات ناشی از کم‌آبی، دولت سیزدهم برای تامین آب آشامیدنی و آب کشاورزی استان، تاسیس آب شیرین کن و سدسازی را به صورت جهادی در دستور کار قرار داده است.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، احمد محمدی زاده افزود: با پیگیری‌ها و اقدامات موثر صورت گرفته، بزودی عملیات اجرایی سد دهرود و سد عنبری در دشتستان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: سد دهرود در دشتستان در دهه فجر امسال اجرایی می‌شود که برای اجرای این طرح بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

محمدی زاده گفت: سد دهرود یکی از طرح‌های مصوب سفر ریاست جمهوری است که در یکی از مناطق متأثر از خشکسالی و افت سطح آب‌های زیر زمینی ساخته خواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: سد دهرود با حجم مخزن ۱۰.۵ میلیون مترمکعب، به منظور کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی، بهبود شرایط کشاورزی به ویژه گلخانه‌ها و تأمین بخشی از آب شرب منطقه آماده اجرا است.

محمدی زاده از آغاز عملیات اجرایی سد عنبری تا دو ماه آینده خبر داد و افزود: این سد به منظور کنترل سیلاب‌های مخرب کوهستان‌های بالادست شبانکاره و کاهش خسارات ناشی از سیلاب‌ها در اراضی مسکونی و کشاورزی مناطق پیرامونی خود ساخته خواهد شد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: این سد با حجم مخزن ۵.۳ میلیون مترمکعب، علاوه بر کنترل سیلاب‌های مخرب، آبی پایدار و قابل استفاده در بخش کشاورزی در منطقه شبانکاره را تامین می‌کند.

محمدی زاده بیان کرد: انتظار چندین دهه مردم خلیفه‌ای، شلدون و باغی در منطقه شبانکاره محقق می‌شود و چندین هزار هکتار از اراضی منطقه با سد عنبری سیراب خواهد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر