سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار ورزش
کد خبر: ۲۰۰۴۶۵۱
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
 
فکرشهر: بر اساس طرحی که ماه آینده توسط قانون‌گذاران فوتبال مورد بحث قرار خواهد گرفت، ممکن است چند قانون جدید به این ورزش محبوب اضافه شود.
 
به گزارش فکرشهر از روزیاتو، علاوه بر مواردی که ماه نوامبر در جلسه رسمی هیات بین المللی فوتبال (IFAB) که نهاد اصلی قانون‌گذاری در این رشته است، با هدف بهبود رفتار بازیکنان مطرح شد، مورد دیگری نیز به پیشنهادها اضافه شده است؛ این‌که داوران بتوانند مسابقه را برای چند دقیقه متوقف کنند تا بازیکنان ستیزه‌جو را آرام کنند.
این ۵ قانون جدید ممکن است به زودی در فوتبال به کار گرفته شوند
 
این ایده آخرین تحولی است که IFAB به دنبال بهبود رفتار بازیکنان در طول بازی در نظر گرفته است و بحث در مورد اجرای آزمایشی آن در دستور کار رسمی نشست عمومی سالانه هیات بین‌المللی فوتبال قرار دارد که ماه آینده در شهر گلاسگو برگزار خواهد شد.
 
انتظار می‌رود که اعضایی ازجمله مارک بولینگهام، مدیر اجرایی هیات بین‌المللی فوتبال، به این قانون جدید توقف، چراغ سبز نشان دهند و اجرای آزمایشی آن از فصل آینده آغاز شود.
 
این ۵ قانون جدید ممکن است به زودی در فوتبال به کار گرفته شوند
 
همچنین احتمال دارد که قانونگذاران اجرای آزمایشی قانون دیگری را نیز تایید کنند که به موجب آن اتلاف وقت از سوی دروازه‌بان‌ها مجازات ضربه کرنر برای حریف را در پی خواهد داشت.
 
تنها تغییر قانون در دستور کار که از فصل آینده اجرا خواهد شد این است که تمام خطاهای عمدی لمس توپ با دست در محوطه پنالتی منجر به کارت قرمز خواهد شد و توپ باید در مرکز نقطه پنالتی قرار گیرد.
 
این ۵ قانون جدید ممکن است به زودی در فوتبال به کار گرفته شوند
 
اما سه آزمایش که مستقیماً با هدف بهبود رفتار بازیکنان در نظر گرفته شده‌اند هنوز روی میز هستند.
 
در حالی که هنوز مشخص نیست چه پروتکل‌هایی اتخاذ خواهد شد تصور می‌شود که همه بازیکنان به‌زور توسط مسئولان مسابقه از هم جدا شوند.
 
داوران این اختیار را دارند که تا زمانی که لازم است بازیکنان آرام شوند هرچقدر که صلاح می‌دانند بازی را متوقف کنند.
 
این ۵ قانون جدید ممکن است به زودی در فوتبال به کار گرفته شوند
 
دو مورد دیگر نیز در ماه نوامبر از سوی IFAB تایید شدند. یکی اینکه تنها کاپیتان تیم می‌تواند در طول بازی به داور نزدیک شود. و دیگری قانون اخراج موقت که آن را «sin-bin» به معنی لفظی «سطل گناه» نامگذاری کرده‌اند و به دنبال کاهش رفتارهای ضدفوتبالی، مانند دهان به دهان شدن با مقامات رسمی بازی و یا تلاش برای فریب دادن داور آزمایش می‌شود.
 
بولینگهام در ماه نوامبر گفت:‌ «مواردی که ما بررسی کردیم نقاط اختلاف نظر و خطاهای تاکتیکی بود. وقتی هواداران در حال تماشای بازی هستند و یک ضدحمله امیدوارکننده می‌بینند که با هر نوع خطایی خراب می‌شود، حقیقتاً ناامید می‌شوند.»
 
این ۵ قانون جدید ممکن است به زودی در فوتبال به کار گرفته شوند
 
سان اسپورت در آن زمان فاش کرد گسترش دامنه VAR به اعطای کارت زرد دوم و حتی ضربات ایستگاهی و کرنر چیزی است که IFAB به آن توجه خواهد کرد.
 
این امر پس از آن صورت می‌گیرد که پیر لوئیجی کولینا، رئیس هیات داوران فیفا گفت: «زمان آن رسیده که مرحله دوم این فناوری را پیش از آنکه دیر شود بررسی کنیم.»
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر