سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۶۵۷
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به آغاز طرح طرح فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر بر تأمین اعتبارات لازم برای تسریع در تکمیل آن تأکید کرد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری در این طرح بین ۴ هزار تا ۵ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، ابوالحسن عالی صبح امروز در نشست بررسی طرح فاضلاب محلات جنوبی با بیان اینکه طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر با موانع زیادی مواجه است، اظهار داشت: به لحاظ شرایط خاص توپوگرافی و جغرافیایی طرح فاضلاب بوشهر با موانع گوناگون از جمله زه آب و افزایش سطح آب زیرزمینی مواجه است.

وی با بیان اینکه طرح فاضلاب بوشهر از سال ۱۳۷۲ عملیات اجرایی آن آغاز شده است، گفت: این طرح در مرکز شهر بوشهر با گذشت بیش از ۳۰ سال اکنون دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به طراحی فاضلاب محلات جنوب بوشهر خاطرنشان کرد: این طرح با پیگیری استاندار، نماینده مردم در مجلس، شورای شهر و دیگر مسئولان تأمین اعتبار و اجرایی شد.

عالی، طرح فاضلاب محلات جنوبی شهر بوشهر را شامل خط انتقال، شبکه‌گذاری، ایستگاه پمپاژ و نصب انشعاب دانست و تصریح کرد: تسریع در تکمیل این طرح در اولویت برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر قرار دارد و بر اساس برآورد انجام شده برای تکمیل طرح فاضلاب محلات جنوبی بوشهر بین ۴ هزار تا ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

ضرورت تسریع در طرح فاضلاب در محلات جنوبی شهر بوشهر

محمدهادی رستمیان نیز با اشاره به اجرایی شدن پروژه فاضلاب محلات جنوبی شهر بوشهر ادامه داد: اکنون طرح فاضلاب در سه شهر بوشهر، گناوه و دیلم اجرا شده که نقش مهمی در بهبود وضعیت بهداشتی و مسائل زیست محیطی داشته است.

وی تسریع در طرح فاضلاب در محلات جنوبی شهر بوشهر را یک ضرورت دانست و بیان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مردم در محلات جنوبی تسریع در تکمیل این طرح است که پیگیری در تأمین اعتبار این طرح در دستور کار قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، اجرایی شدن شبکه فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر را یکی از طرح‌های مهم و با اولویت استان ذکر و خاطرنشان کرد: در این راستا منابع اعتباری آن مشخص و تصویب شده است.

وضعیت زه آب در محلات جنوبی شهر بوشهر غیرقابل تحمل است

عبدالکریم جمیری نیز با قدردانی از مجریان و دست‌اندرکاران طرح فاضلاب بوشهر در محلات جنوبی اظهار داشت: وضعیت زه آب در این محلات غیرقابل تحمل است و به نوعی فاجعه زیست محیطی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات این طرح در طراحی نقشه آن تعریف شده است تصریح کرد: در اجرا فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر ضمن ایجاد ایستگاه پمپاژ و خط انتقال ۳۰ کیلومتر شبکه‌گذاری می‌شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مدت اجرا این طرح را بر اساس تفاهم ایجاد شده ۳ سال اعلام و تأکید کرد: بخشی از اعتبارات این طرح از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تأمین می‌شود.

جمیری، حل مشکلات تأمین اعتبار این طرح را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید وعده داده شده از سوی مسئولان در تأمین اعتبار محقق شود تا طرح فاضلاب محلات جنوبی بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و مورد استفاده مردم قرار بگیرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر