پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: فوق تخصص گوارش وکبد گفت: ظرف چند روز اخیر با ورود گردشگران نوروزی به این استان، آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی استان بوشهر به علت مسمومیت غذایی افزایشی شده است...
کد خبر: ۲۰۰۶۰۲۴
يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۱

فکرشهر: فوق تخصص گوارش وکبد گفت: ظرف چند روز اخیر با ورود گردشگران نوروزی به این استان، آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی استان بوشهر به علت مسمومیت غذایی افزایشی شده است.

به گزارش فکرشهر، دکتر محمد محبوبی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در مدت یاد شده آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان بوشهر به علت مسمومیت غذایی بیشتر از زمان معمول شده و بیشتر مراجعه کنندگان این روز‌ها به بیمارستان‌ها مسافران نوروزی هستند.

وی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده برخی از این مسافران به دلیل ناآشنایی با غذا‌های بوشهری دچار مسمومیت شدند.

فوق تخصص گوارش وکبد تصریح کرد: به دلیل اینکه در هنگام مسافرت عواملی مانند آب و موارد دیگر ممکن است مشکلات گوارشی ایجاد کنند و وقتی غذای مانده نیز به آن اضافه شود مشکل را تشدید می‌کنند.

محبوبی ادامه داد: به مردم و به‌ویژه گردشگران نوروزی توصیه می‌شود از مصرف غذا‌های مانده به خصوص در هنگام مسافرت و غیر بهداشتی پرهیز کرده و از غذای خود را مرکز‌های بهداشتی و مطمئن تهیه کنند.

وی افزود: امید است گردشگران نوروزی با رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی و بویژه در موضوع تهیه غذا سفر خوب و خوشی را تجربه کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر