پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۰۵۹
سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۳

فکرشهر: مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر با اشاره به آزادی ۱۳۲ زندانی جرائم غیرعمد در استان گفت: این افراد سال گذشته با پرداخت ۲۲.۵ میلیارد تومان از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.

به گزارش فکرشهر، سیداسماعیل موسوی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه مراسم جشن گل‌ریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شنبه ۱۸ فروردین در بوشهر برگزار می‌شود اظهار داشت: این مراسم در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم خیر و نیکوکار برگزار می‌شود.

وی از آزادی ۴۳ زندانی جرایم غیرعمد مالی در مراسم جشن گل‌ریزان استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای آزادی این تعداد زندانی ۳.۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۵.۸ میلیارد تومان وام کم بهره پرداخت می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر با تأکید بر نقش مهم خیران و نیکوکاران در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۱۲۷۴۸۷۷۴ بانک تجارت برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی در استان بوشهر تعیین شده است.

موسوی، جرایم غیرعمد مالی را شامل پرداخت نکردن مهریه، نفقه، چک غیر کلاهبرداری، حوادث کارگاهی و تصادفات رانندگی دانست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته با همکاری و مشارکت خیران و نیکوکاران تعدادی از زندانیان آزاد شدند خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ با تلاش و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقى ۱۳۲ زندانی جرایم غیرعمد مالی که ۵ نفر آنان خانم بودند از زندان آزاده شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر مبلغ پرداختی برای آزادی این زندانیان را ۲۲.۵ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: سال قبل ۱۳۲ زندانی جرایم غیرعمد مالی با پرداخت ۲۲.۵ میلیارد تومان شامل ۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۱۵.۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره بانکی با همکاری افراد حقیقی و حقوقى از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.

موسوی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم ستاد دیه رسیدگی به آزادی زندانیان جرایم غیرمالی است که در این راستا نیازمند مشارکت همگانی است. هم اکنون تعدادی زندانی جرائم غیرعمد در این استان در انتظار نگاه مهربانانه خیران و نیکوکاران هستند که جشن‌های گل‌ریزان به عنوان یکی از سنت‌های خوب مردم مسلمان به ویژه در ماه مبارک رمضان فرصت مناسب برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر