شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
شبکه دولتی «کان» اسرائیل گزارش داد:
فکرشهر: سیستم امنیتی و ارتش اسرائیل برای آخر هفته به ویژه فردا در حالت آماده باش هستند. این در سایه تهدید مستقیم ایران به انتقام پس از ترور محمدرضا زاهدی یکی از اعضای ارشد سپاه پاسداران در اوایل هفته جاری در حمله به اسرائیل در سوریه صورت می‌گیرد...
کد خبر: ۲۰۰۶۱۱۵
پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۲

فکرشهر: شبکه دولتی «کان» اسرائیل نوشت: سیستم امنیتی و ارتش اسرائیل برای آخر هفته به ویژه فردا در حالت آماده باش هستند. این در سایه تهدید مستقیم ایران به انتقام پس از ترور محمدرضا زاهدی یکی از اعضای ارشد سپاه پاسداران در اوایل هفته جاری در حمله به اسرائیل در سوریه صورت می‌گیرد.

به گزارش فکرشهر از انتخاب، در ادامه این مطلب امده است: براساس ارزیابی ارتش اسرائیل، فردا به عنوان یک روز خاص مشخص شد، زیرا فردا آخرین جمعه ماه رمضان است. ایرانیان این روز را به عنوان "روز قدس" گرامی می‌دارند.

سناریو‌هایی که سیستم امنیتی برای آن‌ها آماده می‌شود از این قرار است:

تلاش شبه نظامیان شیعه مستقر در لبنان، سوریه، عراق و یمن برای حمله به اسرائیل با شلیک موشک، پهپاد و راکت

تلاش ایران برای شلیک مستقیم موشک‌های بالستیک به سمت اسرائیل از فاصله بیش از هزار کیلومتری

تلاش گروه‌ها برای نفوذ به اسرائیل از مرز‌های نزدیک آن

براساس بخشی از ارزیابی‌ها در ارتش اسرائیل، بر حسب نیاز، نیرو‌های ذخیره برای سامانه‌های پدافند هوایی و تشکیلات مختلف ارتش اسرائیل فراخوانده شدند.

علاوه بر این، سطح هشدار در سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان افزایش یافت.

صبح امروز نیز در چارچوب تلاش برای آمادگی، سیستم امنیتی پارازیت و اختلال در جی پی اس را در مرکز اسرائیل فعال کرد، مشابه اقدامی که در شمال از ابتدای جنگ و در ایلات از ابتدای هفته انجام شد. این به منظور ایجاد اختلال در تهدید‌های هوایی موقعیت محور است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر