چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۲۰۰
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۳

فکرشهر: رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۱۳۸.۵ میلیارد تومان زکات توسط مردم و نیکوکاران استان پرداخت شد که در زمینه معیشت مددجویان، درمان، تهیه جهیزیه مددجویان و ساخت مراکز فرهنگی و عمرانی هزینه شده است.

به گزارش فکرشهر، سید باقر موسوی‌نژاد در گفت وگو با تسنیم، با راه‌اندازی پویش زکات فطریه با شعار پرداخت هر خانواده حداقل یک فطریه برای رفع مشکل نیازمندان اظهار داشت: پایگاه‌های کمیته امداد در مصلا و مراکز برگزاری نماز عید فطر و همچنین معابر و میادین مرکزی شهر‌ها به منظور جمع‌آوری فطریه، از شب عید فطر مستقر می‌شوند.

وی از ایجاد یک‌هزار و ۵۳۰ پایگاه ثابت و سیار در سراسر استان بوشهر برای جمع‌آوری زکات فطره خبر داد و بیان کرد: از این تعداد، ۵۰۹ پایگاه در حوزه شهری و یک‌هزار و ۲۱ پایگاه در حوزه روستایی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت زکات در استان در وضعیت خوبی قرار دارد اضافه کرد: استان بوشهر سال گذشته در وصول زکات رتبه نخست بین استان‌های مختلف کسب کرد.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در سال گذشته در استان ۱۳۸.۵ میلیارد تومان زکات توسط مردم و نیکوکاران پرداخت شد خاطرنشان کرد: از این میزان وصول زکات، ۴۰ میلیارد تومان زکات فطره و ۹۸.۵ میلیارد زکات واجب و مستحب بوده است

وی با بیان اینکه سهم وصولی به کمیته امداد استان بوشهر ۳۳.۵ میلیارد تومان معادل ۲۴ درصد بوده تصریح کرد: ۱۰ میلیارد آن به‌صورت نقدی و بقیه به‌صورت کالا بوده است.

وی اضافه کرد: سهم امداد از زکات فطریه ۲ درصد معادل ۸۰۰ میلیون بوده است.

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان بوشهر ضمن تشریح اهداف و رویکرد‌های کمیته امداد در زمینه فقرزدایی و مدیریت عملکرد دبیرخانه شورای زکات اظهار داشت: سال قبل ۱۳۸.۵ میلیارد تومان زکات توسط مردم و نیکوکاران استان پرداخت شد که در زمینه معیشت مددجویان، درمان، تهیه جهیزیه مددجویان و ساخت مراکز فرهنگی و عمرانی هزینه شده است.

موسوی‌نژاد توانمندسازی خانواده‌ها را از اولویت برنامه‌های کمیته امداد دانست و اضافه کرد: زکات ظرفیت مناسبی است که اگر هر خانواده یک فطریه در اختیار کمیته امداد قرار دهد بسیاری از مشکلات اساسی خانواده‌ها برطرف خواهد شد.

توزیع ۱۹۰۰ بسته معیشتی در بین مددجویان شهرستان دیر

رئیس کمیته امداد شهرستان دیر هم در گفتگویی از توزیع ۱۹۰۰ بسته معیشتی در بین مددجویان شهرستان دیر با همکاری شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی پارس و کمک خیرین منطقه به ارزش ۱.۲ میلیارد تومان خبر داد.

سید علی حسینی افزود: برپایی بیش از ۱۵ سفره افطاری به همت خیرین و مراکز نیکوکاری در سطح شهرستان به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان از دیگر برنامه‌ها بوده است.

حسینی اظهار داشت: با هدف توزیع عادلانه زکات بین نیازمندان واقعی، پویشی با عنوان هر خانواده پرداخت حداقل یک زکات فطریه در این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

وی گفت: از مردم روزه‌دار و افراد خیر انتظار می‌رود که در این راستا کمیته امداد را یاری دهند.

حسینی افزود: صندوق جمع‌آوری زکات در تمام جایگاه‌های نماز عید سعید فطر برپا می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر