سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۲۳۶
سه‌شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۹

فکرشهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: جانباختگان سوانح رانندگی استان در طرح نوروزی امسال ۶۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش فکرشهر از مهر، عبدالکریم اخترشناس صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح نوروزی ۱۴۰۳ از ۲۴ اسفند شروع و ۱۴ فروردین ماه خاتمه یافت.

وی افزود: شمار تلفات ناشی از تصادفات در جاده‌های استان بوشهر طی طرح نوروزی ۹ نفر بوده که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته که ۲۷ نفر بوده، ۶۷ درصد کاهش داشته است.

اخترشناس ادامه داد: همچنین طی این مدت، ۲۱۷ نفر از هموطنان در جاده‌های استان مصدوم شده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش یافت.

وی یادآور شد: کاهش فوتی و مجروحان تصادفات نوروزی با وجود افزایش ۵ درصدی تردد خودرو در محور‌های مواصلاتی استان نشان دهنده تأثیرات رعایت حداکثری قوانین توسط رانندگان در کنار کنترل‌های پلیس راه و ایمن‌سازی راه‌ها توسط راهداری است.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان معتقد است: اجرای پویش چشم به راهیم، همراهی رسانه‌ها خصوصاً صداوسیما جهت آموزش‌های رانندگی ایمن در طول اجرای طرح نوروزی، حذف ۱۰ نقطه پر تصادف، آرام‌سازی مقاطع دارای پتانسیل بالای تصادفات، حضور پررنگ گشت‌های راهداری و پلیس راه در مقاطع پر تردد و پرتصادف، اقدامات فرهنگی و انتشار از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها، اجرای ۱۸ کیلومتر حفاظ میانی به صورت نیوجرسی طی سالیان گذشته به عنوان اقدامات مؤثر در راستای ایمنی راه‌ها می‌باشد.

عامل انسانی عامل ۸۰ درصد سوانح

به گفته اخترشناس، در سال گذشته جلسات منظم کمیسیون ایمنی راه‌های استان و شورای هماهنگی ترافیک و شورای راهبری تصادفات برگزار شد و موضوعات مختلف راه‌ها، تصادفات و خدمات دستگاه‌های خدمت‌رسان مورد بررسی قرار گرفت و مصوبات خوبی اجرایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر تصریح کرد: خستگی و خواب آلودگی، سرعت زیاد و عدم توجه به جلو مهمترین عوامل تصادفات نوروزی در جاده‌های استان بوده‌اند که همگی عوامل انسانی تصادفات محسوب می‌شوند.

وی یادآور شد: حدود ۸۰ درصد علل تصادفات در بوشهر عامل انسانی بوده که می‌طلبد در حوزه فرهنگ‌سازی و آموزش به کاربران جاده‌ای و سرنشینان خودرو اقدامات بیشتری انجام شود.

اخترشناس با اشاره به پیش‌بینی موج سوم سفر‌های ابتدای سال در عید فطر، از مسافران خواست برای سفر ایمن خود و سایر کاربران جاده‌ای، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر