سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۲۰۰۶۲۸۵
جمعه ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۶

فکرشهر: تبیان نوشت: یک آگهی خرید اسلحه باعث شد پیگیر موضوع شویم و به سراغ تلگرام رفتیم، جایی که دیدن کانال‌های زیاد فروش اسلحه دور از انتظار نبود! کانال‌هایی با اسم و لقب‌های مختلف که هرکدام هم ادعای معتبر بودن داشتند و همه‌چیز می‌فروختند، از انواع سلاح‌های شکاری و جنگی تا کلاش، برنو، فشنگ، کلت کمری و شوکر!

با شماره‌هایی که اعلام کرده بودند، تماس گرفتیم؛ مردی جوابمان را داد: «دارم، هر مدلی بخواید دارم، اصلا چقدر می‌خواید هزینه کنید؟» طبق گفته فروشنده با مبلغ ۴ تا ۹ میلیون تومانی می‌توانیم به راحتی اسلحه شاه‌کش داشته باشیم! آن‌هم با فشنگی جفتی ۶۰ هزار تومان. البته مدل‌های دیگری هم دارند؛ کلاش از ۱۸ میلیون به بالا موجود است، مینی‌کلاش‌ها گران‌ترند و از ۲۷ میلیون فروش می‌روند، اینجا حتی لامای اسپانیایی و برتای ایتالیایی هم دارد که به ترتیب ۱۸ و ۹ میلیون تومان قیمت دارند.

رسیدن اسلحه به دست خریدار هم اصلا سخت نیست، اگر مسیرتان به کرمانشاه نمی‌خورد، برای‌تان ارسال می‌کنند، باید پیش‌پرداخت ۲.۵ میلیونی بدهید، کرایه راه که بیشتر از یک میلیون تومان است را هم بپردازید و تا ۳ روز هم به دستتان می‌رسد. مبلغ باقی‌مانده را هم بعد از تحویل واریز می‌کنید.

سلاح گرم دقیقا ابزاری است که برای صرف فعل «کشتن» کاربرد دارد و خرید و فروش و نگهداری از آن در ایران هم مانند بسیاری از کشور‌های دیگر غیرقانونی است، اما چطور ما اینقدر راحت توانستیم به یکی از این ابزار دست پیدا کنیم که واقعا می‌تواند هر فردی را تبدیل به قاتل کند؟

 

تعداد بازدید : 9
ارسال نظر