سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۴۵۱
پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴

فکرشهر: فرماندار تنگستان از ساخت ۱۲۸ کلاس درس با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در تنگستان خبر داد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، احمد لطفی در جلسه شورای اداری شهرستان تنگستان با گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به عملیات سپاه پاسداران علیه اسرائیل غاصب و جنایتکار پرداخت و با قدردانی از حماسه غرورآفرین و شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: عملیات غرورآفرین همراه با اقتدار سربازان رهبر، پاسداران جان بر کف انقلاب اسلامی ایران به مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران اسلامی و مردم استعمارستیز و ضد استکبار تنگستان تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه این عملیات مقتدرانه چند پیام مهم به دنبال داشت تصریح کرد: نخستین پیام عملیات مورد اشاره، تحقق وعده صادق مقام معظم رهبری بود که موجی از شادی و افتخار در دنیای اسلام و حتی کشور‌های غیراسلامی ایجاد شد.

فرماندار تنگستان دومین پیام این عملیات بسیار مهم را دفاع از مظلوم و به‌عنوان منشور حکومت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: سومین پیام این عملیات افتخارآفرین این بود که با پشتوانه ایمان، تقوا و توکل به خدا و بر اساس جمله معرف سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی ما می‌توانیم با تجهیزات و امکانات بومی ایرانی به دفاع پرداختیم و همه تجهیزات جهان استکبار و اسرائیل غاصب در مقابل ناکام و از کار افتاد.

لطفی به نام‌گذاری امسال به‌عنوان جهش تولید با مشارکت مردم پرداخت و گفت: جهش تولید با مشارکت مردم فرصت مناسبی است که با مشارکت مردم در تولید، اقتصاد جهش ایجاد کرد و هر جایی که مردم حضور داشته‌اند و از ظرفیت آن‌ها استفاده شده است شاهد رشد و موفقیت بیشتر بوده‌ایم.

رئیس شورای اداری تنگستان افزود: همه دستگاه‌های اجرایی بر اساس منویات مقام معظم رهبری که بر اساس یک راهبرد دقیق و کلی نظام ترسیم شده است موظف هستند زمینه مشارکت مردم در جهش تولید را فراهم کنند.

وی تخصیص اعتبارات سال ۱۴۰۲ را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ۶۰ درصد اعتبارات تملک دارایی تنگستان معادل ۲۴۰ میلیارد تومان تخصیص یافت که در مقایسه با سال‌های گذشته مناسب است.

فرماندار تنگستان با اشاره به تخصیص اعتبارات ملی برای طرح‌های عمرانی در این شهرستان خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات تملک دارایی تنگستان طرح مهم از جمله ساخت سد، اسکله و بندر، خط ریلی، بزرگراه و مسکن به‌عنوان طرح‌های پیشران منابع آن از اعتبارات ملی تأمین شد.

لطفی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی تنگستان باید توجه داشته باشند رسیدگی به درخواست‌های مردمی در چارچوب مقررات که در روز دیدار مردمی صورت می‌پذیرد بسیار مهم است که غالب آن‌ها هم خیلی سنگین، پیچیده و مشکل نیست.

وی با تأکید بر این نکته که مدیران باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در هفته ۲ روز به‌صورت میدانی امور اجرایی خود را پیگیری کنند اضافه کرد: یکی از معضلات مهم شهرستان تنگستان در ابتدای دولت سیزدهم آمار بالای مدارس تخریبی بود که تا پایان سال گذشته تعداد ۱۰ مدرسه از یک تا ۹ کلاس که فرایند آن از سال‌های گذشته شروع شده بود و کمترین پیشرفت فیزیکی داشت با تخصیص کامل منابع مورد نیاز تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فرماندار تنگستان با اشاره به ساخت ۱۲۸ کلاس درس در این شهرستان تصریح کرد: در یک برنامه هدفمند با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین فرمانداری شهرستان تنگستان و اداره‌کل نوسازی استان بوشهر تعداد ۱۲۸ کلاس درس با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در مدت ۲ سال ساخته می‌شود.

در پایان تفاهم‌نامه مورد اشاره با امضای امام جمعه شهر اهرم، مدیرکل نوسازی استان بوشهر و فرماندار تنگستان منعقد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر