سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۴۶۷
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳

فکرشهر: در اختتامیه ششمین دوره هفته هنر انقلاب ضمن معرفی چهره سال هنر انقلاب استان بوشهر ۱۰ نفر از چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر استان معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، مراسم تجلیل از هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره هنر انقلاب اسلامی شامگاه چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و جمعی از مسئولان استانی و فعالان فرهنگ، هنر و رسانه در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار شد.

بر اساس اعلام هیئت داوران هنرمندان شاخص بخش ویژه «فلسطین» فیلم‌ساز حسین سبحانی، بخش ویژه «هنر مردمی»: هنرمند طنزپرداز صادق آزادفر، بخش ویژه مقاومت، هنرمند نقاش محمد علی نادری، رشته «ادبیات پایداری» نویسنده مونس عبدی‌زاده، رشته «پژوهش هنر»: پژوهشگر هنر علیرضا میرشکاری و رشته «هنر‌های تجسمی»: هنرمند خوشنویس عبدالرحیم شاه‌حسینی معرفی شدند.

همچنین در رشته «هنر‌های تصویری»: هنرمند فیلم‌ساز حسن خمسه، رشته «موسیقی و سرود»: هنرمند خواننده ساسان نوذری، رشته «هنر‌های نمایشی» هنرمند بازیگر تئاتر احمدرضا قربانی و رشته «آفرینش‌های هنری» هنرمند شاعر حیدر منصوری معرفی شد.

همچنین پس از بررسی عملکرد هنرمندان مذکور در سال ۱۴۰۲ هیئت داوران انتخاب چهره برتر هنر انقلاب استان استان بوشهر متشکل از هنرمندان شاخص و چهره‌های برتر هنر انقلاب در ادوار گذشته و مدیران فرهنگی هنری استان، «اکبر ابراهیمی» را به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان بوشهر انتخاب کردند و از هنرمندان پیشکسوت «رضا شاه‌حسینی»، «حسین کشتکار» و «غلامرضا ابراهیمی» تقدیر شد.

نمایش «برخیز» به کارگردانی احمد قربانی موضوع مظلومیت کودکان غزه با طرحی از زهرا ریشهری‌زاده و اجرا موسیقی «به سوی فلسطین» به خوانندگی حسین کشتکار بوشهری از دیگر برنامه‌ها بود.

عبدالله شاهینی در آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب به مأموریت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رشد و پرورش هنرمند انقلابی و نمونه آفرینی هنری در سپهر انقلاب از وظایف حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به روش‌های معمول در سازمان‌های فرهنگی تصریح کرد: این مأموریت‌ها را با ۲ روش برای رشد و پرورش با تشکیل واحد آموزش، استعدادیابی و برگزاری کارگاه و کلاس‌های آموزشی، همچنین در خصوص تولید پیگیری می‌شود.

وی یک از مأموریت‌های کلان حوزه هنری را حمایت و تقویت هسته‌های هنری با مأموریت انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: شکل‌گیری خانه طراحان گرافیک انقلاب اسلامی در سال گذشته تلاشی برای محقق شدن این ایده بوده است و حضور موثر این تشکل در موضوع فلسطین، انتخابات، روز قدس و مواردی از این دست گویای چنین تاثیر و تحولی است.

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال پیش رو نیز حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر در رشته‌های ادبیات پایداری، هنر‌های نمایشی آفرینش‌های ادبی و سایر رشته‌ها بر اساس توان و ظرفیت موجود، به دنبال تحقق همین معنا خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به تغییر در آرایش سازمانی اعم از تقویت منابع انسانی و مالی یادآور شد: تلاش برای تدوین سند زیست بوم استان و همچنین طراحی نقشه تحول حوزه هنری از مقدمات این تحول بوده است که در سال گذشته به جد مورد پیگیری قرار گرفته است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر