پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۵۰۱
شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۴

فکرشهر: معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار خانواده مهدی طارمی ملی‌پوش بوشهری تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران رفت.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جریان سفر ۲ روز خود به بوشهر به منزل پدر مهدی طارمی ملی پوش بوشهری تیم فوتبال پورتو پرتغال رفت تا با این خانواده شهید دیدار کند.

«نصرت فرشید»، مادر «مهدی طارمی» از خانواده معزز شهداست که برادر وی شهید پرویز فرشید در دوران دفاع مقدس به خیل شهدا پیوست، همچنین شهید عابدین بهفروز پسر خواهر خانم نصرت فرشید نیز از شهدای دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار یاد و خاطره همه شهدا را گرامی داشت و افزود: موفقیت‌های جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف برگرفته از دعای خیر خانواده‌های شهدا و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در خدمت به مردم است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نماد امنیت و آرامش به شمار می‌رود و این آرامش مرهون رشادت و حماسه سازی‌های شهدا، ایثارگران و رزمندگان در دوران دفاع مقدس و پس از آن است.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: وظیفه همه مسئولان در هر رده‌ای تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.

شهید پرویز فرشید در بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۳۷ در شهرستان بوشهر به دنیا آمد. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و در حالی که متاهل بود در دوازدهم اردیبهشت ۱۳۶۱ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

شهید عابدین (اصغر) بهفروز در سال ۱۳۴۴ در شهر بوشهر متولد شد، کلاس اول دبیرستان برای اعزام به جبهه ثبت نام کرد و پس از گذراندن دوره آموزشی در اوایل سال ۱۳۶۰ عازم جبهه شد و به مدت سه ماه در جبهه بود، پس از سه ماه به خانه برگشت و بعد از اینکه امتحانات مرحله اول را داد دوباره عازم جبهه شد.

وی سه ماه بعد دوباره به دیار خود برگشت و در امتحانات پایانی سال اول دبیرستان شرکت و با موفقیت این سال تحصیلی را پشت سر گذاشت، این شهید بار سوم از طریق گروه جنگ‌های نامنظم شهید چمران عازم جبهه گردید و همراه با سایر رزمندگان این گروه شجاعانه با دشمن بعثی جنگید تا اینکه در نهم آذر ماه سال ۱۳۶۰ در عملیات طریق القدس که منجر به آزادسازی بستان شد، به فیض رفیع شهادت نایل گردید.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بعد از ظهر چهارشنبه به محض ورود به بوشهر به بهشت صادق این شهر رفت تا ضمن زیارت قبور شهدا بار دیگر با آرمان‌های آن‌ها تجدید پیمان کند.

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در سفری ۲ روزه به بوشهر در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با خانواده‌های شهدا، شورای اداری و جلسه با تشکل‌های ایثارگری شرکت کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر