سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۵۷۱
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۷

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: با موافقت معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی دانشکده انرژی هسته‌ای در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، «احمد محمدی‌زاده» در نخستین کنفرانس دوسالانه بین‌المللی هوش مصنوعی و علوم داده در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر اظهار کرد: در راستای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار نیروگاه اتمی با مشارکت سازمان انرژی اتمی ۲ هنرستان در حوزه فناوری هسته‌ای در بوشهر ایجاد می‌شود.

وی افزود: هم اینک یک هنرستان هسته‌ای در حال اجرا است و طراحی واحد آموزشی دیگر نیز در هنرستان حاج جاسم بوشهر برنامه‌ریزی شده است.

استاندار بوشهر با قدردانی از همراهی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تامین نیازمندی‌های استان بوشهر تصریح کرد: آغاز ساخت آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با تاکید مهندس اسلامی اجرایی شد و اکنون روند ساخت آن سرعت گرفته است.

وی با بیان اینکه آب‌شیرین‌کن یادشده ظرفیت ۱۵۰ هزار مترمکعب توسعه داد یادآور شد: علاوه بر این، ساخت ۲ نیروگاه اتمی دیگر هر کدام به ظرفیت یک‌هزار و ۷۵ مگاوات در جوار نیروگاه فعلی اتمی بوشهر در ساخت است که با تکمیل و بهره‌برداری از آن تولید برق هسته‌ای به بیش از ۳ هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

محمدی زاده گسترش و توسعه هوش مصنوعی در صنایع مختلف را مورد اشاره قرار داد و گفت: هوش مصنوعی مبتنی بر علوم داده‌ها است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر