شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۶۷۰
يکشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۵

فکرشهر: مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با هدف افزایش رونق تولید و تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی ۸۴۲ هکتار از اراضی این استان برای فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی واگذار شد.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، " احمد مشایخی" در دیدار با معاون وزیر و رییس سازمان امور اراضی کشور اظهار کرد: از این میزان ۱۱۰ هکتار از اراضی ملی به شهرک صنعتی و ۷۳۲ هکتار به شهرک‌های کشاورزی واگذار شده است.

وی افزود: پارسال ۲۰۰ پرونده حفظ کاربری و ۴۰۰ پرونده واگذاری اراضی ملی و دولتی از سنوات گذشته مورد بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر ایادآورشد:همچنین پس بازدید از محل اجرای درخواست‌های تغییر کاربری اراضی کشاورزی با بیش از ۸۰ درصد درخواست‌ها مخالفت شد که ۷۸ مورد به مساحت ۸۸ هکتار مجوز تغییر کاربری صادر شده است.

مشایخی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دوره‌های آموزشی برای کارشناسان نظام مهندسی برگزار و احکام جهت نظارت بر طرح‌های اراضی واگذاری صادر شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت این کارشناسان متخصص نسبت به بازدید‌های منظم از طرح‌های واگذاری و مجوز‌های تغییر کاربری پیشرفت فیزیکی تعیین و از معطل ماندن اراضی جلوگیری شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر