چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۷۲۴
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۰

فکرشهر: مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان بوشهر گفت: این استان روز پنجشنبه میزبان پیکر مطهر شهید مرتضی غلامی (دشتی نظری) از شهدای هشت سال دفاع مقدس می‌شود تا ۳۷ سال چشم انتظاری خانواده این شهید گلگون کفن پایان یابد.

به گزارش فکرشهر، نعمت الله غلامپور روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: پیکر مطهر این شهید در جریان تفحص سال ۸۸ در منطقه عملیاتی پیدا و در نجف آباد اصفهان به عنوان شهید جاویدالاثر در میان شهدای گمنام نجف آباد اصفهان خاک سپاری شد و پس از گذشت ۳۷ سال انتظار، هویت این شهید گرانقدر از طریق آزمایش DNA در دی ماه سال ۱۴۰۰ شناسایی شد.

وی بیان کرد: پیکر این شهید پیش از شناسایی به عنوان شهید جاوید الاثر در کنار مقبره شهید «محسن حججی» به خاک سپرده شده بود که خانواده شهید غلامی (دشتی نظری) تصمیم گرفتند پیکر شهیدشان در زادگاهش در گناوه و در کنار همرزمانش به خاک سپرده شود.

غلامپور ادامه داد: مراسم استقبال از پیکر شهید مرتضی غلامی (دشتی نظری) امروز در فرودگاه بین المللی بوشهر برگزار و روز شنبه هفته آینده همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) ساعت ۱۶ در گلزار شهدای شهر گناوه تشییع می‌شود.

وی یادآور شد: پیکر این شهید از پنجشنبه تا شنبه در مراسم‌های مختلفی از جمله اختتامیه جشنواره ملی روستایی و عشایری آسمان هشتم بر دستان مردم در روستای «سرکرده» شهرستان دشتستان تشییع می‎‌شود.

شهید والامقام «مرتضی غلامی» (دشتی نظری) متولد ۱۳۴۳ که در زمان شهادت ۲۰ سال سن داشت در گناوه جز شهدای جاویدالاثر تا قبل از احراز هویت به شمار می‌آمد.

شهید غلامی در سال ۱۳۶۲ جمعی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به منطقه عملیاتی جنوب اعزام شده بود که در ۲۶ اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله جاده العماره - بصره به شهادت رسید.

شهید غلامی (دشتی نظری) متولد روستای «خواجه گیر» شهرستان دیلم است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر