پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۹۰۸
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۰

فکرشهر: یورونیوز نوشت: سفر محمود احمدی‌نژاد به بوداپست با واکنش‌های بسیاری روبرو شد. سفارت اسرائیل سفر او به بوداپست را محکوم کرد. دولت مجارستان نیز واکنش نشان داد و گفت که این سفر صرفا دانشگاهی است و هیچ ارتباطی به دولت ندارد.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ششم ماه مه (۱۷ اردیبهشت) به دعوت گرگلی دلی، رئیس دانشگاه ملی خدمات عمومی «لودوویکا» مجارستان برای شرکت در نشست علمی و تخصصی پیرامون «ارزش‌های مشترک در محیط زیست جهانی» به بوداپست پایتخت مجارستان رفت.

صفحات مجازی دولت بهار که به هواداران آقای احمدی‌نژاد اختصاص دارند به پوشش رسانه‌ای سفر او به بوداپست پرداختند و تصاویری از او و هیات همراهش همراه با گرگلی دلی منتشر کردند.

وزارت خارجه مجارستان دو روز پس از ورود رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران به این کشور به سفر او واکنش نشان داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در اختیار وبسایت خبری مجار ایندکس قرار داد، نوشت: «دولت پذیرای رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران نبوده و برنامه سفر او یک برنامه دانشگاهی بوده است. دانشگاه‌ها در مجارستان دارای آزادی آموزش و بیان هستند. دولت در برنامه‌های دانشگاه مداخله نمی‌کند.»

با این حال دانشگاه ملی «لودوویکا» همچنان به درخواست یورونیوز مبنی بر ارائه توضیحات درباره سفر احمدی‌نژاد پاسخی نداده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر